porsche automuseum helmut pfeihofer je otevřeno

Rakouské soukromé Porsche muzeum Helmuta Pfeifhofera v Gmünd in Kärten je i přes epidomiologické zákazy rakouské vlády otevřeno. Na žádost majitele, s příslibem, že budou regulovat omezenou návštěvnost, dostali povolení k otevření.

Číst více
Tags:

AUTOMUSEUMS - MOTORISTICKÁ MUZEA Z CELÉHO SVĚTA

Po celém světě se nachází různá motoristická muzea, plná historických vozidel, buď místní nebo světové produkce. Je jich tolik, že není v silách člověka je všechny osobně navštívit a tak do některých můžete nyní alespoň nahlédnout, nebo si naplánovat jejich návštěvu.

Číst více
Tags:

Veteránská arena v Olomouci - musíte vidět

Zatím situace bohužel neumožňuje otevřít muzea, i když nechápe proč. Vždyť tam přijde najednou jen několik návštěvníků, kteří se mezi expozicemi často ani nepotkají. Na rozdíl od hypermarketů. Snad se dočkáme otevření a až se tak stane, tak máme pro vás jeden tip.

Číst více
Tags:

20 let AudI museum mobile

15. prosince 2000 se otevřely brány nového továrního muzea Audi v Ingoldstatu. Nyní si automobilka připomíná již dvacetileté výročí existence svého muzea, které nyní nabídne návštěvníkům oproti původní expozici zajíémavou změnu, obměnou hned 34 historických vozidel.

Číst více
Tags:

Porsche muzeum ve Stuttgartu se otevírá 16.března.

Mezi mnoha špatnými zprávami, které nám sdělují rušení mnoha různých motoristických akcí po celé Evropě, přichází i jedna téměř příjemná informace. Po více jak půl roce, se opět otevírá Tovární muzeum Porsche ve Stuttgartu.

Číst více
Tags:

Švédské Skoter Museum

Už je tomu pár let, kdy jsem při jedné letní cestě severním Švédskem, přibližně v polovině cesty ze Storumanu do Tärnaby, náhle u silnice zahlédl nepřehlédnutelný poutač s odkazem na muzeum sněžných skůtrů. Vydal jsem se podle šipky do přibližně 6 km vzdálené vesničky Umnäs.

Číst více
Tags:

Další muzeum skončilo v plamenech.

Na argentinském okruhu Termas Rio Hondo vypukl v sobotu 6. února 2021 obrovský požár. Velká část komplexu Pit lane byla okamžitě v plamenech. Uvažuje se o žhářství. Hasiči se snažili zachránit, co se zachránit dalo, včetně zaměření na místní automuzeum, které bylo plné závodních a sportovních automobilů a motocyklů.

Číst více
Tags:

AutoMuseum plné Brouků.

Další mojí letošní jarní návštěvou byl německý Wolfsburg, kde bylo přímo mojí povinností, navštívit tovární muzeum Volkswagen, nesoucí název AutoMuseum Volkswagen.

Číst více
Tags: