Baron Liebieg měl první "řidičák"

Prvním motoristou v Liberci, který také získal i písemné oprávnění k řízení motorového vozidla, po předvedení jízdních zkoušek vybrané komisi na našem území, by již v roce 1895 liberecký textilní průmyslník, baron Theodor von Liebieg.

Číst více
Tags:

Závodnické setkání „v hrádecké garáži“

V polovině prosince 2021 se sešla v jedné dílně autoservisu současná i bývalá garnitura hrádeckých závodníků. Z Hrádku nad Nisou pochází řada osobností a po mnoho let se zde, s dvacetiletou přestávkou, jezdila také Rallye Lužické hory. A podobné setkání se podařilo realizovat poprvé od posledního ročníku této soutěže. „Rautovým stolem,“ plným dobrot, byla zvedací rampa, ale hlavní náplní bylo především vzpomínání, vyprávění příběhů – uvěřitelných i neuvěřitelných a prohlížení fotografií se závodní tématikou.

Číst více
Tags:

Liberecký okruh 1947

Po skončení války hledali lidé odreagování od prožitých stresů uplynulých let. Snažili se všemožným způsobem zapomenout na útrapy, které v minulých letech prožívali a k tomu jim měli posloužit různé nové druhy společenské zábavy. Jednou z těchto nových aktivit měly být i motocyklové a automobilové závody.

Číst více
Tags: