Porsche muzeum ve Stuttgartu se otevírá 16.března.

Mezi mnoha špatnými zprávami, které nám sdělují rušení mnoha různých motoristických akcí po celé Evropě, přichází i jedna téměř příjemná informace. Po více jak půl roce, se opět otevírá Tovární muzeum Porsche ve Stuttgartu.

Tovární muzeum Porsche ve Stuttgartu se otevírá 16.3.2021, a pro nás je to alespoň trochu povzbuzující informace, že se svět pomalu vrací do normálu. Náš problém je bohužel v tom, že ačkoli bude muzeum otevřeno, tak mi máme prozatím cestu do Německa uzavřenou, a nikdo zatím neví, kdy se to změní.

Návštěvnost muzea bude prozatím korigována podle výsledků sedmidenního měření výskytu Covidu v regionu. Podrobné informace získáte na: PORSCHE MUSEUM

Celé tovární muzeum prošlo během nucené uzavírky velkými změnami, jak ve vybavení různými novými multifunkčními exponáty, tak i určitou výměnou vystavených vozidel. Tovární muzeum má totiž ve svém skladu opravdu velikou sbírku automobilů s nápisem PORSCHE na kapotě, ale do muzea se jich vejde jenom určitá část. Většinou jsou tedy vystaveny základní modely, určující celkový vývoj automobilky a pak významné závodní vozy, které bývají doplněny automobily, které mají zrovna nějaké výročí, nebo jsou zrovna v tom určitém období zajímavé. Takže, i když tovární muzeum Porsche navštívíte i několikrát do roka, tak pokaždé tam najdete něco nového.

Co například z expozice zmizelo, je Porsche 917, zavěšené vzhůru koly ke stropu, aby to znázorňovalo návštěvníkům, jaký fantastický přítlak toto auto mělo při závodech.

S210505
S210506
S210507
S210509
S210508

Na závěr zde je několik fotografií z původní expozice Továrního muzea Porsche v roce 2020.

IMG3108
IMG3153