porsche automuseum helmut pfeihofer je otevřeno

Rakouské soukromé Porsche muzeum Helmuta Pfeifhofera v Gmünd in Kärten je i přes epidomiologické zákazy rakouské vlády otevřeno. Na žádost majitele, s příslibem, že budou regulovat omezenou návštěvnost, dostali povolení k otevření.

Škoda, že naše inteligentní vláda, která si nemusí brát žádné příklady ze zahraničí, na taková mimořádná povolení také nepřišla. Máme mnoho podobných muzeí historických vozidel, kde by si majitelé a provozovatelé také velice rádi poradili se selekcí návštěvníků podle aktuálního rozvolńování, třeba i vpouštěním návštevníků do muzea jen po dvou, jenom když už by mohli mít otevřeno. Většina takových muzeí je existenčně závislá na návštěvnících, kteří jim na vstupném přinesou alespoň základní část financí na přežití této mizerné doby, ale to naši skvělou vládu nezajímá. Ta prosazuje pouze velké výrobní podniky a megaobchody, a přitom na malé podnikatele a služby obyvatelstvu, absolutně kašle. Nezapomeňte na to, až vám zase začnou před volbami nabízet koblihy a volební guláš.

Pohled o Porsche musea Helmut Pfeifhofer: