20 let AudI museum mobile

15. prosince 2000 se otevřely brány nového továrního muzea Audi v Ingoldstatu. Nyní si automobilka připomíná již dvacetileté výročí existence svého muzea, které nyní nabídne návštěvníkům oproti původní expozici zajíémavou změnu, obměnou hned 34 historických vozidel.

Před dvaceti lety bylo pro tovární muzeum AUDI postavena nová třípatrová budova, ve které se návštěvník vyveze výtahem do nejvyššího patra. Následně pak prochází dlouhou historií značek HORCH, NSU, DKW, AUTO UNION a AUDI po radiále z patra do patra, různými etapami historie této automobilky. Vedle běžných osobních automobilů jsou zde i různé závodní vozy a prototypy, které během celé historie automobilky přivedly značku AUDI až k současnosti. Pro asi dvacítku vystavených automobilů byl v budově postaven ohromný páternoster, vysoký na všechny tři patra, ve kterém se postupně vezou automobily nahoru a zase dolů, které chce AUDI návštěvníkům představit ze všech stran.

Jak vypadala expozice před výměnou některých exponátů, se můžete podívat v následující fotogalerii. Jak ale vypadá nyní, se budete muset zajet podívat osobně.