Veteránem za veterány do Rakouska

O víkendu 6. a 7. května bude v rakouském Tulln an der Donau tradiční výstava OLDTIMER MESSE TULLN 2023, kam pojedu historickým autem. Pojedete se mnou?

Číst více
Tags:

TATRA Concours d´Elegance BOHEMIA

Z důvodů zrušení akce CLASSIC CAR FESTIVAL  v České Lípě dne 13.5.2023, kde mělo být setkání automobilů Tatra částí programu, je Tatra Concours d´Elegance BOHEMIA přesunut na podzimní SPEED FESTIVAL 23.9.2023.

Číst více
Tags:

Kalendář veteránských akcí v Liberci, okolí i mnohem dále.

Ačkoli je každoročně zima pro majitele historických vozidel nekonečná, tak s přicházejícím jarem končí a všichni se již hrozně těší na různé veteránské akce, kam by mohli vyrazit. Zde je seznam pár akcí, které pořádáme nebo vám doporučujeme.

Číst více
Tags:

Hledáme automobily s nejstaršími stále platnými SPZ

AUTOMUZEUM.CZ se rozhodlo vyhlásit mezi držiteli historických vozidel celostátní soutěž, o nejstarší, dosud platné registrační značky (SPZ) na automobilech, vydávané v tehdejším Československu.

Číst více
Tags:

Výjezd veteránů na Ještěd * 22.7.2023

Po nezbytných jednáních s horským hotelem Ještěd, se nám podařilo domluvit podmínky k uspořádání tradičního Výjezdu veteránů na Ještěd.

Číst více
Tags:

1.5.2023 - Prvomájová jízda barona Liebiega

Před 129 lety, v prosinci 1893 byl do Liberce baronu Liebiegovi dopraven vlakem nový automobil Benz Victoria. Byl to první automobil se spalovacím otorem ve střední Evropě a mi jsme na jeho 130. výročí v roce 2023, připravili vzpomínkovovu jízdu, která povede částečně po stopách tohoto prvního Libereckého motoristy.

Číst více
Tags:

Ukradená Škoda 110 R Coupé

Mezi vánočními svátky bylo z poměrně dobře zabezpečené garáže v Plzni, v ulici U Panského dvora, odcizeno vozidlo Škoda 110 R, RZ 4P6 7164, červené barvy. Výrobní číslo vozu 059364, rok výroby 1971.

Číst více
Tags:

PF 2023

Všem přátelům a majitelům historických automobilů i motocyklů přeji ať nás ta bláznivá automobilové elektrifikace ještě dlouho míjí opravdu velíkým obloukem, ať máme stále dostatek benzínu za přijatelné ceny pro naše plechové miláčky, a to nejenom v roce 2023, ale i letech následujících.

Vše nejlepší v roce 2023, hodně zdraví a samozřejmě i co nejvíce najetých kilometrů s našimi veterány.

Číst více
Tags: