Nemoc, kterou nelze léčit - historická vozidla

Každý sbíráme něco, většinou podle toho, na co máme prostory. Nejméně místa zaberou asi známky, odznaky, pohlednice, a naopak nejvíce automobily nebo letadla.

Pro motocykly tolik místa nepotřebujeme, ale s užitkovými automobily, traktory nebo autobusy už je to horší. Ale co je asi nejhorší, když koníček přeroste v koně. Ovšem v tom dobrém slova smyslu.

Pak jsou tady ještě dvě skupiny lidí. Jedni svoje sbírky přemění v muzeum a otevřou veřejnosti, jiní se nikterak nechlubí a třetí mají svoje vlastní muzeum, ale veřejnosti přístupné není. Snad ne proto, že by nechtěli, ale nemají k tomu důvod a my se jim nedivíme. Jedním z nich je pan Martin Stárek, který se specializuje na automobily, ale především užitkové a nákladní, dále na traktory, a další zajímavosti.

Více si můžete přečíst na: www.autokaleidoskop.cz