01 - KdF, Český Speciál

 

Po druhé světové válce  byl dnes velmi žádaný vojenský KdF opovrhovaným automobilem. V té době jich jako trofejní, většinou nepojízdné vraky po německé armádě, zůstalo po celé zemi stovky. Vzhledem k tomu, že běžných civilních vozidel byl až do sedmdesátých let značný nedostatek, začali si je ti šikovní kutilové opravovat a používat pro běžný provoz. Vzhledem k tomu, že Ferdinand Porsche vytvořil KdF pro rize vojenský provoz, nebyl pro běžné rodiné jízdy zrovna ideální. Majitelé si je proto začali různě upravovat a předělávat.

Číst více
Tags:

Prototyp lidového "Brouka" VW V3/3 ve Vratislavicích nad Nisou

Ferdinand Porsche nebyl pouze geniální automobilový konstruktér, ale i výborný řidič. Proto mnoho svých automobilů, které během své konstrukční kariéry sestrojil, také sám za volantem i testoval. A to nejen na běžných cestách, ale z počátku i při automobilových závodech. S některými svými vozy se pak přijel pochlubit i do jeho rodných Vratislavic nad Nisou u Liberce.

Číst více
Tags:

Luigi Colani, který navrhl sportovní Colani GT, zemřel 16.9.2019

V šedesátých letech Coláni vytvořil vlastní sportovní otevřený automobil na podvozku VW Brouk, nazvaný Colani GT, s laminátovou karoserií. Vyrobeny byly téměř tři stovky vozů. Pokud je mi známo, tak tři Colani GT jsou i v České republice. Luigi Colani před deseti lety navštívil Prahu a setkal se i s majiteli dvou vozů Colani GT. Existují i české stránky oslavujicí tohoto jedinečného designera, především v návaznosti na Colani GT. https://colanigt.webnode.cz/

Číst více
Tags:

04 - KdF Speciál (Hartman poprvé)

Hartman-1-CopJe to téměř neuvěřitelné ale karoserie tohoto krásného kabrioletu stojí na podvozku KdF a byla postavena zlatýma českýma ručičkama. Údajně jej po válce vyrobila jistá karosárna Hartman ve Valašském Meziříčí ale bohužel ani po zdlouhavém pátrání jsem o této firmě nic nezjistil.

Číst více
Tags: