90 let od založení Ligy čsl. motoristů v Liberci

Počátkem března roku 1931 se v Liberci sešlo několik sportovně založených motoristů, aby uvažovali o založení skupiny liberecké odbočky Ligy československých motoristů v Praze, jakožto protiváhu dvou místních německých automobilových klubů.

Záměrem bylo, aby i čeští motoristé na liberecku byli řádně organizováni a požívali také veškerých výhod, které takové motoristické organizace svým členům poskytují.

Již 17. března 1931 se konala první valná hromada Ligy československých motoristů v Liberci. Při této ustavující valné hromadě, jíž se zúčastnilo asi 40 zájemců, byla skupina založena a jejím předsedou byl ustaven pan továrník Ladislav Janeček.

Zvolený výbor se okamžitě ujímá práce, zřízena byla oficiální kancelář liberecké Ligy československých motoristů, bylo vyjednáno několik slev na benzín, oleje i různých součástek na automobily. Podávají se informace o stavu silnic a vydávají se dokumenty pro cesty do ciziny. Na květen je připravován první klubový společný výlet.

Liberecká pobočka současného Autoklubu ČR, již před mnoha lety uzavřela svou kancelář v liberecké Železné ulici, kde v minulosti mohl dostat motorista mnoho nezbytných informací. Dnes se liberecký Autoklub ČR zaměřil pouze na pronájem Autokempu v Liberci - Pavlovicích, který mu po politických změnách po roce 1989, z velmi silné liberecké pobočky Autoklubu ČSR "víceméně zbyl", a více se o jeho nějaké motoristické činnosti téměř nic neví.