Autogalerie Průhonice

Na konci roku 2016 se opět po několika letech začaly do nových prostorů Autogalerie Průhonice, vedle známé Pyramidy, na dohled od dálnice D1 směrem z prahy na Brno, začaly navážet jedinečné klasické sportovní automobily, aby se zde realizoval dlouholetý sen sběratele a motoristického nadšence Jiřího Sudíka.

Již v roce 1997 byla založena obchodní společnost Orbis Real, jejímž záměrem bylo nakupovat a prodávat především zajímavé sportovní a americké automobily období šedesátých až osmdesátých let minulého století. Velmi brzy ale byla připravená hala naplněna množstvím velmi krásných a zajímavých automobilů a jejich majitel a obchodník s automobily se začal dostávat do tradiční situace nadšeného sběratele a fandy klasických automobilů, kdy výraznou většinu vozidel, které nakoupil pro obchod, nakonec není ochoten prodat.

Asi před deseti lety musela původní prodejní a výstavní galerie vedle průhonické Pyramidy ustoupit dalším obchodním aktivitám pana Sudíka, což byl prodej nových automobilů, a všechny tyto krásné vozy byly nouzově uskladněny v jiné nepoužívané hale s utajenou adresou na okraji Prahy.

Nyní ale v Průhonicích, jako součást prodejny SEAT vyrostla nová velká moderní hala, kam se začínají tyto krásné automobily opět navracet. Dle slov majitel a sběratele zde bude soustředěno cca 160 dnes již historických klasických automobilů, takových značek jako je Ferrari, Chevrolet, ISO, Jaguar, Lamborghini, Maserati, Porsche a mnohé další,  na které si jen vzpomenete. Kolekci automobilů doplní také několik desítek převážně závodních motocyklů.

V současnosti ještě není tato galerie běžně veřejnosti přístupná, ale zájemci o krásné automobily si mohou vozidla prohlédnout alespoň přes bohatě realizované výlohy. Až se tato jedinečná galerie automobilů otevře veřejnosti, rádi vás budeme informovat.

IMG1898
IMG1902