Kokorinsko_Hist_02Kokorinsko_Hist_03Kokorinsko_Hist_04Kokorinsko_Hist_05

Kokorinsko_Hist_10Za silného oslňujícího ranního slunce odstartovalo 27 automobilů směrem do krásného Kokořínského údolí. Zde na ně na úzkých a klikatých silničkách čekaly další kilometry. Samozřejmě, že byl opět připraven i náročný měřený okruh, který jely všechny posádky dvakrát. Škoda jen, že těchto silničkách chyběl pravý zimní sníh, neboť většina jich je v zimě udržovaných jen pluhováním s případným posypem štěrkem. Ten také všechny účastníky pořádně potrápil množstvím zvířeného prachu za každým projíždějícím vozem. Mnohdy to vypadalo spíš jak na Safary Rallye.

Kokorinsko_Hist_07Kokorinsko_Hist_08Kokorinsko_Hist_09Kokorinsko_Hist_11

Kokorinsko_Hist_06Pro náležitém vydovádění se okolo hradu Kokořín, bylo pro účastníky připraveno ve 2. etapě okolo 150 kilometrů. Všichni, kteří se drželi itineráře, projely snad všechny zdejší klikaté cesty nahoru i dolů a opět nechyběl měřený úsek. Samozřejmě, že někteří toulavější ujeli mimo itinerář i mnohem více kilometrů ale nakonec se všechny posádky vrátili bezpečně zpět na Dvůr Lobeč, kde na ně po zásluze čekal dobrý a vydatný oběd. Někteří polední pauzu využili k vyladění nezbytného výkonu motoru, jiní studovali itinerář a někteří odjeli k nezbytnému doplnění pohonných hmot.

Kokorinsko_Hist_12Kokorinsko_Hist_13Kokorinsko_Hist_14Kokorinsko_Hist_15

Kokorinsko_Hist_16Po nezbytném poledním briefingu, kdy hlavní pořadatel Aleš Hodouš ještě na poslední chvíli upozornil na záludnosti tratě, se opět startovalo do 3. tentokrát již poslední etapy Historic Kokořínsko 2011. Startu se zhostil sám lobečský pán, Tomáš Pavlík. Silné polední slunce vyhnalo teploměr až na hranici 0° celsia a tak ti nejotrlejší dokonce alespoň na chvíli shodili střechu. I přes to, že byly posádky soutěžních vozů dostatečně informovány, neobešla se i tato poslední etapa bez náležitého bloudění a hledání toho skutečně správného směru.

 

Kokorinsko_Hist_18Kokorinsko_Hist_20Kokorinsko_Hist_19Kokorinsko_Hist_17

Kokorinsko_Hist_22Kokorinsko_Hist_23Kokorinsko_Hist_24Kokorinsko_Hist_25

Kokorinsko_Hist_21Nakonec ale všichni dojeli úspěšně zpět až do cíle, který byl také ve Dvoře Lobeč. Díky tomu, že byl povolen předčasný příjezd do cíle, spěchali všichni za teplem zdejšího krbu. Po večeři přišlo již netrpělivě očekávané vyhlášení výsledků a ocenění těch nejlepších. Ke cti pořadatele musím pochválit, že upomínku na účast v soutěži Historic Kokořínsko 2011 obdrželi v podobě plakety všichni zúčastnění a to jak řidič, tak i spolujezdec, na což se velmi často jinde při takovýchto soutěžích zapomíná.

Kokorinsko_Hist_26

Kompletní výsledky Historic Kokořínko 2011 najdete na:  www.askpraha.cz

Více fotografií bude umístěno velmi brzy na FOTOGALERII Automuzea.

 

Fotografie ze soutěže pořídili Renata Vítková a Milan Bumba