H-Monte 10Se startovním číslem 6 startoval již pravidelný účastník na této soutěži, pan Peter Sudeck s manželkou, kteří startovali s vozem Škoda Octavia TS v teamu Škoda Auto Deutschland. Pan Sudeck dlouhá leta pracoval na importu vozů Škoda do Německa a ve své sbírce má někalik hostorických automobilů původem z Mladé Boleslavi, z let 1924 - 1970. V minulých letech pan Sudeck vřdy zapůjčil jeden ze svých vozů Škoda i věhlasnému německému soutěžákovi, Mathiasu Kahle, který s Octavií TS v roce 2009 zvítězil. V letošní AvD Histo Monte pan Sudeck skončil na krásném 7. místě absolutně.

H-Monte 11Další škodovkou ve startovní listině byla oranžová Škoda 110 R Coupé, s německou posádkou Andreas Leue a Peter Goebel. I ono startovali za team Škoda Auto Deutschland. Ačkoli nakonec skončili H-Monte 13až na 27. místě celkového pořadí, jejich dravá a rozevlátá jízda především na zasněžených cestách, přitahovala objektivy nespočtu fotoaparátů. Mathias Kahle právě s tímto automobilem vyhrál tuto soutěž absolutně v roce 2008.

Další německá posádka jela s vozem Škoda 120 L. Vůz řídil mladý Jens Herkommer, který jel s podporou Kahle Motorsport a byl též zařazen do teamu Škoda Auto Deutschland. Posádka sice skončila až na 44 místě s celkových 51 vozů, které do Monte Carla dojely, ale každý jednou začíná.

H-Monte 03Největší pozornost na sebe ale samozřejmě vztahoval již zmiňovaný několikanásobný Mistr Německa v rallye a dvojnásobný vítěz této soutěže, Mathias Kahle. Ten letos startoval na špičkově postavé kopii původního soutěžního vozu Škoda 130 RS, dokonce v pravých bojových barvách, které měl soutěžní team Škoda Mladá Boleslav na Rallye Monta Carlo 1977. Tento po celou dobu soutěže obdivovaný vůz pro Mathiase Kahleho H-Monte 02postavila plzeňská soukromá firma TYM Motorsport, která se zabývá výrobou speciálních dílů pro závodní vozy a nyní má rozpracovánu sérii 10 kopié vozu Škoda 130 RS. německý team si tento vůz zakoupil před koncem loňského roku bez motoru a tak tato soutěž byla vlastně jeho premiérou. Bohužel, během soutěže kahleho zlobily němci dodaná převodovka a tak i tento mistr volantu si o vítězství mohl nechat jen zdát. Nakonec skončil přes všechny technické komlikace, které během soutěže řešil, na pěkném 14 místě absolutně.

H-Monte 04Díky úspěchům vozů Škoda v minulých ročnících, je jedním z podstatných sponzorů této soutěže právě Škoda Auto. Je potěšitelné, že Škodovka se zajímá mimo současné produkce i o historická vozidla a věřme, že velmi brzy podpoří i nějakou významnou soutěž veteránů také v České republice.