EgidyJan 02Honza Egidy z Kutné Hory "syn", začal historická vozidla vyhledávat již ve svém mladém věku, tedy někdy počátkem sedmdesátých let, kdy ještě bylo veteránské sběratelstvím opravdu zlatým dolem. Tehdy se ještě daly velice levně získat opravdové klenoty motoristické historie a jak Honza sám přiznává, velkou část své současné sbírky pořídil velmi levně, nebo ji vydoloval doslova ze šrotu. Díky tomu se mu podařilo zachránit různé zajímavé sportovní a dokonce i závodní automobily, které mu jistě závidí i mnohá muzea.To je také další jeho významný přínos veteránskému hnutí, kdy buď sám nebo s okruhem svých přátel dokázal zrenovovat nespočet krásných veteránů, kterými se dodnes chlubí na mnoha veteránských akcích, jenž během roku navštěvuje po celé České republice ale i v zahraničí.

EgidyJan 03Automuzeum.cz sice opožděně, lae i přesto Honzovi Egidimu blahopřeje k významnému životnímu jubileu a přeje ještě mnoho veteránských kilometrů.

Galerie veteránů Jana Egidyho

EgidyJan 11EgidyJan 12EgidyJan 10