Monte 02Ta k jako i loni, tak i letos měla i Česká republiky na této prestižní soutěži historických automobilů své zastoupení. Se startovním číslem 163 startovala posádka Karel Mach a Jan Bláha na voze Škoda 130 RS. Startovní číslo 166 nesla Škoda 1000 MB posádky

Stanislav Kopt a Vlastimil Bidelnica a na poslední chvíli byla do startovní listiny zařazena ještě posádka startovní číslo 245, František Vahala a Petr Hanke s vozem Innocenti Mini Cooper (1973).

Monte 03Letošní "Monte" bylo díky velkému přídělu sněhu i mrazům opravdu velmi náročné, což dokazuje i skutečnost, že cíl nakonec nevidělo 75 posádek, které během soutěže odstoupily pro poruchy, nehody a nedodržení časových limitů. Ačkoli české posádky nakonec nezářili na vysněných stupních vítězů. tak přesto musíme jejich úspěch ocenit. De facto s téměř nejslabšími soutěžními vozy ve startovní listině, si vedly vedle mnohem výkonnějších speciálů Porsche 911, Ford Escort, Opel Kadett GTE, Renault Alpine, Lancia Fulvia HF a dalších velice dobře a velikým úspěchem je již to, že dojeli až do Monte Carla.

Posádka Vahala - Hanke na Mini Cooper dojeli celkově na 100 místě. Škoda 130 RS s jezdci Mach - Bláha byla klasifikována jako 149 a Škoda 1000 MB s posádkou Kopt - Bidelnica dojela 183. Možná, že se tyto výsledky někomu zdají slabé, ale řeknu vám na rovinu, kdybych měl tu možnost si také někdy Monte Carlo Historic zajet, budu spokojený i s posledním placem, jen pro tu atmosféru a skutečnost být při tom. Všem třem posádkám blahopřeji a tiše závidím.

Monte 04Více fotografií z Rallye Monte carlo Historic 2012 najdete na stránkách pořadatele: www.acm.mc

Bohužel, se mi nepodařilo získat fotky českých posádek.

Dojmy ze soutěže ve vozech Škoda si ale můžete přečíst na stránkách ČK motorsport, za který obě posádka jely.

Zážitky české posádky s vozem Mini Cooper jistě najdete v jarním čísle časopisu Auto Motor a Sport Classic.