02 RetromobilRétromobile je již tradičně exhibice významných karosářů, kteří pracovali mezi dvěma válkama zvláště ve Francii a Itálii. Proto není žádným překvapením, že si návštěvník připadá spíš jako v muzeu než na prodejní výstavě. Nutno podotknout, že i renomovaní obchodníci využívají v Paříži prestiž a hojnou návštěvnost, aby svou firmu zviditelnili i přesto, že na této výstavě nic neprodají. Komerční potenciál je v Paříži pro aukce na nejvyšší úrovni enormí a každý rok se tam sejde smetánka sběratelů z celého světa, protože nabídka je svým spektrem jedinečná. 80 procent prodaných aut zde není vyjímkou.

03 RetromobilRétromobile nezapomíná ale ani na veteránisty s tenkou portmonkou a tak je v Paříže pro každého něco. Přehledný layout ve dvou uspořádaných halách nebrání přijít jen na dvě hodinky a tak je překvapivé i kolik dětí se výstavou prodírá.

04 RetromobilRétromobile je akce, kterou je dobře občas navštívit a upravit si znalosti trochu odlišné scény pro našeho koníčka.

Foto a text: Dr. Georg W. Pollak, sc.

05 Retromobil07 Retromobil08 Retromobil09 Retromobil06 Retromobil10 Retromobil11 Retromobil12 Retromobil13 Retromobil14 Retromobil15 Retromobil16 Retromobil

Další fotografie z Retromobile 2012 najdete ve Fotogalerii.