Motoring_02V luxusním renesančním londýnském hotele St. Pancras se 17. listopadu sešla významná skupina osobností, vedená pětinásobným vítězem závodu 24 hodin Le Mans, Derekem Bellem, ve které nechyběl ani president FIVA - pan Horst Brüning, Ed Gilbertson – šéf Pebble Beach Concours d'Elegance, Nick Mason – spoluzakladatel skupiny Pink Floyd, automobilový závodník, sběratel a renovátor vzácných závodních historických automobilů a mnozí další. Ti vybrali z několika nominací vítěze z několka vypsaných kategorií.

Motoring_03V kategorii historický automobil roku vyhrálo "pra pra Porsche", závodní automobil KdF Typ 64, postavený v roce 1939 pro nakonec neuskutečněný závod Berlin - Řím. Tento automobil vlastní a jeho důkladnou renovaci uskutečnilo hamburské Prototype Museum. Vítězství v této kategorii neměl tento automobil nijak lehké, neboť zde byly nominovány i další historické klenoty, jako závodní hlinikový Jaguaru E-Type jezdce Petera Lindnera, který s ním v roce 1964 smrtelně havaroval na okruhu Montlhery a až po mnoha letech byl nyní zrestaurován. Dále to byla mimořádně povedená replika Kugnotova parního vozuz roku 1770, ale také prototyp závodního vozu Ferrari Testa Rossa který drží cenu nejdražšího veterána za 16,390,000 dolarů, Aston Martin DB6 Volante  prince Charlese ve kterém jel při své svatbě jeho syn princ William, a také první sériový Jaguar E-Type který byl vystaven v roce 1961 na Ženevském autosalonu.

Motoring_04Další vyhlášenou kategorií bylo motoristické muzeum. Porotci vybírali z muzeí, která za poslední rok vynikla svou kvalitou sbírek. Nominovány byly: hamburské Automuseum Prototyp, Jaguar Heritage Collection, The National Motor Museum, Beaulieu, Petersen Automotive Museum a Simeone Collection. V této kategorii pro rok 2011 vyhrálo americké Simeone Collection, které vyniká velkou kolekcí sportovních a závodních automobilů.

Motoring_05V dalších motoristických kategoriích vyhrál Renovaci roku již výše zmiňovaný závodní Lindner Nöcker E-type. Cenu za nejlepší klub získal anglický Historic Sports Car Club. V kategorii pořadatelů sportovních akcí vyhrál Goodwood Revival. Akci roku záskala americká soutěž Pebble Beach Concours d'Elegance. A takto bych mohl pokračovat ještě dál, až bych vyjmenoval postupně všchny vypsané kategorie, kterých bylo celkem 12. Vše na toto téma najdete na: International Historic Motoring Awards 2011

Motoring_06Mimořádnou cenu za celoživotní přínos motorismu obdržel legendární, ještě do nedávna stále činný anglický automobilový závodník, Stirling Moss.

Celá akce byla pořádána ve spolupráci s časopisem OCTANE MAGAZINE.