1-Morgan4Oficiálním zástupcem značky MORGAN v České republice je známý dloholetý obchodník s anglickými veterány, Jan Zvelebil. Po zdlouhavých jednáních se mu podařilo přesvědčit zástupce značky, že právě nyní nastala ta správná doba k otevření zastoupení značky Morgan i v Praze. Je to první přímé oficiální zastoupení této značky v celé postkomunistické Evropě. Ve slovenské Bratislavě se sice vozy Morgan prodávají již několik let ale zde prodej zajišťuje rakouský zástupce značky z Vídně. Zastoupení značky Morgan ale nenajdete v Praze na některé z prestižních obchodních tříd, nebo v blézkosti jiných značek jako Jaguar, Maserati nebo Porsche. Tak jak jsou vozy Morgan mimořádné svým vzhledem, tak i umístění zastoupení značky je specifické. Najdete je v nově postaveném rodiném domě v Horních Břežanech.

Morgan_4_4Plány prodejů vozů Morgan nebodou rozhodně ohrožovat tak velké prodejce nových automobilů, jako je Škoda, VW nebo Ford. Vždyť v roce 2011 vyrobila automobilka Morgan jen 800 automobilů, což velké koncerny vychrlí za jediný den. O to více jsou automobily Morgan po celém světě jedinečné a vzácné. Na každém voze je ještě dnes velký podíl ruční práceMorgan_4_Plus a tak je vlastně každý kus originál. Vzhled modelu Morgan 4/4 nebo Plus 4 připomínající třicátá léta zůstávají již po více jak padesát let zachován, jen moderní technika pod kapotou zde dělá rozdíl mezi veterány a novými vozy. Ale i toto přitahuje motoristické fandy k této jedinečné značce.

DSC_0839Já osobně jsem značce Morgan propadl již někdy v polovině osmdesátých let, kdy s jedním tímto vozem, Morgan Plus 8, přijížděl na závod veteránů do vrchu ve Zbraslavi až ze slovenské Bratislavi známý slovenský veteránista, Konstantin Nikitin.  Stále je to můj velký a prozatím nesplněný sen pravého anglického sporťáku a loni, když jsem měl při Le Mans Classic možnost vidět pohromadě desítky těchto vozů z celé Evropy a seznámit se s jejich majiteli, dospěl jsem k názoru, že majitelé automobilů Morgan jsou opravdu FAJN.

DSC_0836Automobilka MORGAN ale nabízí i další majímavé modely a předpokládám, že díky novému českému zastoupení se zvýší i dovoz starších a třeba i historických modelů. Vždyť automobilka Morgan je jedna z mála značek, která má dokonale propracovaný a fungující program na nezbytnou záměnu místa řidiče z leva do prava a nebo zpět, vždy podle země, kde uvažovaný vůz bude provozován. Již se nemohu dočkat až bude i v Čechách probíhat první značkový sraz automobilů a tříkolek značky Morgan.

_12_4e0c5e23004aaKontakt na české zastoupení:

Morgan Prague Earl s.r.o, Keltská 79, Lhota, Praha-západ, 252 41 Dolní Břežany

mail: zvelebil@morgan-motor.cz

mobil +420 602 251 744, tel. +420 241 416 096, fax +420 241 911 010

www.morgan-motor.cz

Foto: Morgan, M.Bumba