Štěpán Vojtěch besedoval v lučanském Auto Moto Museu

Auto Moto Museum Na cestě v Lučanech nad Nisou přivítalo v pátek 16.2.2024 ve svých reprezentativních prostorech jednoho z nejúspěšnějších českých automobilových závodníků Štěpána Vojtěcha.

Ten ve své kariéře startoval v závodech na okruzích a do vrchu, a ve druhé polovině závodní kariéry v automobilových rally. Zcela zaplněný přednáškový sál si vyslechl více jak dvouhodinový řízený rozhovor, moderovaný známým motoristickým novinářem Martinem Strakou. Přítomní se dozvěděli řadu zajímavostí a příhod nejen z kariéry Štěpána Vojtěcha, ale také jeho bratra Tomáše a hlavně otce Zdeňka Vojtěcha, který dostal v polovině osmdesátých let oficiální nabídku z továrního týmu Jaguar. Často byli zmiňování i další z party libereckých mušketýrů Břetislav Enge, Ladislav Bareš a nedávno zemřelý Vlastimil Tomášek. Přítomny byly paní Engová a její dcera Lucie, která rovněž dostala slovo, aby přiblížila zajímavosti z letošního ročníku Dakar Classic. Ten úspěšně s Bárou Holickou a kultovní “Kachnou” dokončily.

Beseda-mezi-auty
42836978777347100898966367281435843180402126n
koda-130-LR-Betislav-Enge

Štěpán Vojtěch dokázal, že je nejen skvělý závodník, ale také vypravěč poutavých příběhů, a to několikrát ocenili diváci potleskem. Přestože již nestartuje pravidelně, občas vyrazí pro potěšení na nějakou zajímavou rally. Rozhodně své jezdecké umění prokázal třeba při soutěži mistrovství světa CER vloni na podzim, kde obsadil se svým dvorním” spolujezdcem Michalem Ernstem celkovou jedenadvacátou příčku a byl třetím nejúspěšnějším českým jezdcem. Do svého odstoupení patřil mezi nejlepší mimoseverské jezdce při nedávné Arctic Lapland rally ve Finsku, která se jela na sněhu. “Brouk” určitě své příznivce potěšil závěrečnou autogramiádou.

Besedy budou v muzeu, které skrývá řadu zajímavých unikátů, pokračovat. Sledujte proto oficiální stránky: www.automoto-museum.cz .

Text: Pavel Vydra

Foto: Archiv musea, Pavel Vydra