Hamburk_03Vínově červeného spartaka pilotovali členové Oldimerclubu IG a popisují své zážitky: „nejméně má z celé cesty spolujezdec/kyně – tlustý roadbook, stopky, tužku, blok s poznámkami, kontrolní listinu na klíně, přitom obsluhovat tripmaster – to není procházka, ale pěkný kus práce. " říká o své úloze Iris Strauss z Berlína, která naváděla manžela Steffena za volatem spartaka. Veselé příhody, zápletky a dobré jídlo, příjemná večerní posezení a benzínové rozhovory jsou pak odměnou za stovky náročných kilometrů.

Hamburk_05„Organizátoři rally nastavili časová okna tak, že i pomalejší auta měla šanci na dobrý výsledek a za to jim patří náš dík," přidává Steffen „tak se i nás šest škodováků může pochlubit dobrými výsledky. Sestavili jsme si neoficální škodovácký žebříček a to vyhrál i jinak úspěšný německý mistr rally. The Winneeeer íííís, jak se v poslední dobé po americku vyvolává vítěz se stal TEAM Kahle / Steinbrenner se startovním číslem 145 a Škodou 110 R. Získali 1. místo ve třídě přesýpacích hodin, 1. místo v třetí výkonnostní třídě a konečně krásné 4. místo v celkové hodnocení mezi 180 vozy, které dojely do cíle! Mathias Kahle je v německu známý automobilo soutěžní jezdec a Mistr Evropy v současných rally.

Hamburk_06Jako druzí dojeli Josef a Hana Juračkovi, se startovním číslem 79 na Škoda Felicia ročník 1961. Juračkovi byli také 6. v celkovém hodnocení a 4. ve své třídě. „Bronz" šel na tým Iris a Steffen Strauß se startovním číslem 63 a Škodou 440 r.výr. 1958. Jejich 41. v tříde 3 a 99. v celkovém hodnocení je s ohledem na první účast na takovém závodě nad očekávání dobrý. „Protože jsme se úmístnili v první stovce, tak nás to stálo rundu za splnění cíl pro všechny naše kolegy.

Hamburk_024. Místo v neoficiálním hodnocení Škodovek vyšlo na startovní číslo 73, Škoda Felicia r.výr. 1960 týmu Joachim Luger a Andreas Graf Praschma, kteří skončili 121. v celkovém hodnocení a byli 50. ve své třídě.  Elegantní Popular Monte Carlo Coupé týmu Josef Bartoň a Thomas Windisch přijeli celkově 137. a byli 19. v první výkonnostní třídě. Na 6. místo zajeli Heinz und Marianne Heindorf ze Skoda Oldtimeclubu s jejich „novým" embéčkem v soutěžním převleku. Ani oni se nemusí stydět za 141. místo ze 180 posádek. Účast na této renomované rally umožnil sponzoringen Dirk Johae od Skoda Auto

Hamburk_04Za více než jen zmínku stojí další vůz české výroby se startovním číslem 96. Bleděmodrá metalíza Tatra 603, rok výr. 1965 pilotovaná Hannelore Wiltschinskou a Manuelou Schulz. Tyto dámy dojeli 27. V celkovém hodnocení, byly 8. V třetí třídě a vyhrály dámský pohár.

Vítěz celého závodu se stal tým Michael Müllmann a Claudia Binder. Stylově dojeli do cíle se vzácnýmvozem Bentley 3/8 Litre, rok výroby 1925. Za útrapy cesty a vítězství je čekal pohár a cesta z Hamburgu do NewYorku s QUEEN MARY.