dvur_03A ve startovním poli slavná jména. Opět přijede býv. tovární jezdec MZ Heinz Rosner, pojede i Franta Mrázek mistr republiky 350tek z roku 1961. Ze Švédska přijede Hallin Helge, ze Švýcarska Stephane Brand a Nicole Gallé. Přijede i několikanásobný mistr světa sidecarů Ralf Engelhardt. Kategorie sidecarů bude letos opět rozdělena na dvě skupiny, na ty starší vyrobené do r. 1967 a na stroje vyrobené do roku 1978.

dvur_05dvur_06dvur_08dvur_12dvur_13

dvur_02V sidecarech letos očekáváme start i šesti královédvorských posádek. Příprava takového podniku je velmi náročná a vyžaduje si práci několika stovek pořadatelů nejen na trati a v depu, ale i dlouhodobou administrativní přípravu a jednání s desítkami spolupracujících firem a organizací. To vyústí v dvoudenním klání na našem městském okruhu.

dvur_04Přejeme všem divákům i pořadatelům klidné a pohodové závody ,které připomenou tu slavnou dobu, kdy vítězil v závodech Grand Prix František Šťastný. Na závody přijede jako host i Jarmila Šťastná-Köenigová a mnoho jeho přátel, bývalých motocyklových závodníků: M. Čada, J. Lukšík, V. Parus, A. Mrkvička, M. Chalupník. To jsou ti nejznámější, kteří se již ohlásili. Ale přijedou i další.

dvur_09Dvůr Králové nad Labem má dlouholetou motoristickou tradici. První ročník Královédvorského okruhu se jel již v roce 1952 a už tenkrát závodili královédvoráci: Žižka, Rain, Liberský, Saitl, Klouda, Vítězník, Vohnout, Voltr a samozřejmě Mirek Kudrnáč. Ten letos opět bude ve funkci startmaršála.

dvur_07Doufáme, že vydržet ty dva dny s motocykly nebude obtížné i těm, kteří nejen nefandí motoristickému sportu, ale nefandí ani hist. vozidlům. Po celou dobu závodu i tréninků je je na okruhu zdravotní služba a je připravena zasáhnout i ve vnitřní části okruhu Stejná spolupráce je s hasiči a policií. Objížková trasa bude označena a příjezd do ZOO nebude nijak omezen. Doufáme, že se budou diváci dobře bavit, nejen pohledem na zajímavé stroje, ale třeba v pátek 24. 5 a v sobotu 25. 5 večer, kdy hraje hudba.dvur_11

Těšíme se na setkání.

Za Old Racing Club Dvůr Králové n/L, Oldřich Prokop