Nadechněte se vůně benzínu z obrazů Pavla Holého

Atmosféra klubového domu Autoklubu České republiky v Praze, se v říjnu ponese nejen ve znamení vůně benzínu, ale i vůně olejových barev. Celý říjen zde bude výstava obrazů Pavla Holého.

 FEIGLGALLERY exkluzivně představí [hyper]realistické obrazy unikátních automobilů z umělecké tvorby akademického malíře Pavla Holého. Na výstavě s názvem NO PHOTOS – Classic cars klasickou malbou si tak na své přijdou milovníci aut, ale i umění.

 

Akademický malíř Pavel Holý (1968) je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze v Ateliéru klasických malířských technik profesora Zdeňka Berana. Svou vášeň pro automobily sdílí ve svých hyperrealistických obrazech. Jeho portréty starých veteránů i moderních luxusních vozů jsou dechberoucí. Odhaluje půvab každého detailu. Převádí lak a chrom do precizní olejomalby na plátno nebo na desku technikou, kterou používali staří mistři v 17. - 19. století.

klubový důmBugatti 37 Markety ProfeldovéVýstava bude probíhat v přízemním salonu Grand Prix. „Nápad ji uspořádat vznikl, když jsem tady na konci června se synem obdivoval expozici formule 1 Red Bull a historického monopostu Tatra. Nádherné prostory, je skvělé, jak Autoklub otvírá své sídlo návštěvníkům,“ předesílá Pavel Feigl, majitel FEIGLGALLERY. „Do našich plánů kulturních aktivit zasáhla pandemie, poslední velkou výstavu jsme tak pořádali vloni v lednu. Snad bude epidemická situace příznivá a obnovíme činnost i na tomto poli. Umění k Autoklubu tradičně patří, což připomíná plastika Před startem v prvním patře klubového domu. Zahájení výstavy obrazů Pavla Holého je první vlaštovkou, na kterou hned první říjnovou neděli navazuje Den architektury, do kterého se Autoklub po loňské úspěšné premiéře na žádost organizátorů festivalu opět zapojuje,“ uvádí Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR.

Instalaci obrazů zatraktivní další exponáty. Svoji roli budou hrát modely autíček z dětských let, které jsou námětem obrazů autora, ale hlavním skvostem bude závodní vůz Bugatti T37 z roku 1926, který laskavě propůjčila paní Marketa Profeldová, ředitelka závodu Zbraslav–Jíloviště. Přijďte se nadechnout vůně benzínu z obrazů Pavla Holého! Výstava je přístupná veřejnosti zdarma každý všední den od 1. do 31. října 2021 v čase 9.00 - 18.00 hodin.