1. Rallye Český Krumlov Revival 2021

V posledních letech je ÚAMK Automotoklub Rallye Český Krumlov velice aktivní v pořádání zajímavých sportovních akcí pro historická vozidla. Latošní první akcí byl v pátek 21. a v sobotu 22. května 2021 pořádaný 1. Rallye Český Krumlov Revival 2021.

Ačkoli na první ročník nepřijel i díky stále přetrvávající pandemické situaci nijak velký počet startujících, tak i přesto bylo startovní pole zajímavé a pestré. Pořadatelé dokonce zapůjčili soutěžní Škoda 130 RS naší soutěžácké legendy, panu Václavu Blahnovi, kterého navigoval známý českokrumlovský soutěžák a navigátor, František Poláček. Nakonec měl 1.revival v Českém Krumlově pouze 22 posádek, ale i tak se bylo na co dívat.

Vozy byly rozděleny do svou kategorií, kdy víceméně běžné cestovní vozy byl zařazeny v kategorii Classic a skutečné soutěžní automobily do kategorie Racing. Samozřejmě, že ve startovním poly převládaly škodovky, od velmi pěkné Škoda 1000 MB v zajímavé soutěžní úpravě, přes dvě Škoda 130 RS až po Škodu 105 S a 120 L. Druhými nejčastějšímí značkami ve startovním poly Porsche a Peugeot. Tři vozy měl mít na startu i Ford, ale přihlášený Ford Capry nakonec neodstartoval. Obě značky na "P", měly zastoupení hned 3x, kdy Porsche 911 zde byly dvě a sekudovalo jim Porsche 928. Peugeot zastupoeval jeden model 204 a dvě pežotky 309. Ford měl nakonec na startu i v cíly dva vozy Escort první a druhé řady. Nechyběl zde ale i Fiat 850 Sport Coupé, Fiat 124 Spider, BMW M3 a 318 Si, Citroën AX nebo Moskwitch 412. Zajímavou kuriozitou ve startvním poli byl velký Jaguar XJ40 a ještě mnohem větší "amerika" Pontiac Bonneville. Velmi zajímavou diváckou raritkou byly dvě Lancia, kdy jednou byla Delta HF Integrale a druhou legendární Stratos HF. Na první pohled do startovního pole nepatřil těžkopádný Land Rover 109 Series III, ale opak byl pravdou. S tímto terenním vozem se pan Zdeněk Ondráček připravuje na slavný Dakar 2022 v kategorii Classic. Výsledky 1. Rallye Český Krumlov Revival 2021 najdete ZDE.

ÚAMK Automotoklub Rallye Český Krumlov je tak aktivní, že již za 14 dní pořádá v okolí Krumlova setinovou soutěž historických automobilů, SPRING CLASSIC.