MB-oil-02Podobně tomu je i u německé značky Mercedes-Benz, která nejen že dnes nabízí různé náhradní díly na dnes již historické automobily své značky nebo i celkové renovace ve svých specializovaných dílnách, ale dokonce připravila i vlastní řadu motorových olejů specielně vyvinutých pro veterány. Jedná se zatím o tři druhy olejů Mercedes-Benz Classic Edition, které jsou doporučovány firmou Mercedes-Benz pro jejich dnes již historické produkty podle jejich stáří a současného využití.

MB-oil-03Pro vozy vyrobené do roku 1945 je nabízen mírně aditivovaný jednostupňový motorový olej SAE 30, která je možné použít i při teplotách pod + 10°C.

Pokud však svého veterána využíváte výhradně jen v létě, tak M-B doporučuje použít motorový olej SAE 50, který je vhodné používat při dlouhodobějších teplotách na +10°.

Oba tyto oleje je možné použít nejen pro osobní automobily ale i pro klasické užitkové vozy Mercedes-Benz.

MB-oil-04Pro poválečné automobily Mercedes-Benz je vyvinut třetí olej v řadě Classic öl Edition a to mírně aditivovaný vícestupňový motorový olej  SAE 20W - 50, který je vhodný pro použití v celoročních normálních provozních podmínkách.

Pokud tedy chcete svému "medvídkovi" dopřát opravdu to nejlepší, co dnes doporučuje výrobce, tak se se svým požadavkem obraťte na nejbližšího zástupce značky, který by tyto oleje měl umět objednat.

Velmi potěšitelné je, že informační letáky na tyto oleje se firmě Mercedes-Benz vyplatilo vydat dokonce i v češtině, čímž dokazují, že i naše veteránské dění pomalu vstupuje do Evropy.