VW Typ 3 (1500/1600) - Brouk pro pokročilé

Ačkoliv v padesátých letech dosahovaly prodeje oblíbeného lidového vozu VW Brouk stále vyšších počtů, ale přesto se ve Wolfsburgu zabývali myšlenkou, jak zákazníky udržet zákazníky, nebo ještě lépe získat ty, kteří Brouky nechtějí. A tak se zrodil Typ 3.

Číst více
Tags:

Laurin & Klement FC - speciál na vyhrávání

První automobil, který vyjel z výrobní haly Laurin Klement v Mladé Boleslavi v roce 1905 byl model FC. Laurin a Klement se znovu pustili do propagace svých nových produktů účastí v závodech. Hnací silou byl Otto Hieronymus, německý inženýr a závodník najatý společností L&K jako ředitel vývoje.

Číst více
Tags:

Hledání automobilové historie.

Přibližně před třiceti lety byl v Liberci - Ružodole 1 na prodej velmi zajímavý automobil. Byl to prototyp Škoda 796 vyrobený v roce 1956, jehož samonosnou karoserii vyrobila Karosa Vysoké Mýto.

Číst více
Tags:

Stirling Moss "90"

 

V úterý 17. září 2019 oslavil Stirling Moss krásné devadesáté narozeniny. Bohužel, pro zdravotní problémy poprvé po mnoha letech vynechal účast na slavné motoristické akci Goodwood Revival, která proběhla jen pár dní před jeho narozeninami. Ačkoli vystřídal značné množství závodních vozů, svezl se párkrát také v Porsche.

Číst více
Tags: