Nejstarší "Porsche" je z roku 1898 ?!?! ...

Porsche 1898 01V depositu rakouského Technického muzea ve Vídni bylo před nedávnem objeveno nejstarší "Porsche" z roku 1898, které je dnes vystaveno v továrním muzeu Porsche u příležitosti jeho pětiletého výročí od otevření. Redaktor Jiří W. Pollak byl v pátek 31.ledna 2014 u slavnostního odhalení tohoto automobilového klenotu a přinesl nám exklusivní fotografie.

Číst více
Tags:

Rod Porsche pochází z Liberce.

rodokmen porschePřed nedávnem jeden genealog zpracoval rodokmen rodiny Porsche až do roku 1596, který mi následně zaslal s využitím pro naše muzeum. Bylo by škoda jej nezveřejnit.

Číst více
Tags:

Porsche Semper Vivus - hybrid z roku 1900

Lohner_Porsche_Vivus

Od počátku minulého století je jméno Porsche spojováno s inovacemi ukazujícími směr v konstrukci automobilů. Už od roku 1896 se Ferdinand Porsche, zakladatel dnešní společnosti Dr.ing.h.c.F.Porsche AG ve Stuttgartu, zabýval konstrukcí a vývojem svých prvních automobilů.

Číst více
Tags:

Shořel vzácný Lohner - Porsche (1901)

V polovině ledna 2011 shořel v Německu, ve městečku Bönningstedt severně od Hamburku, velký skladový areál o velikosti 15 000 qm ², ve kterém byla vedle motokárové dráhy a skladů několika významných obchodních firem, také sbírka několika vzácných historických automobilů.

Číst více
Tags: