Další muzeum skončilo v plamenech.

Na argentinském okruhu Termas Rio Hondo vypukl v sobotu 6. února 2021 obrovský požár. Velká část komplexu Pit lane byla okamžitě v plamenech. Uvažuje se o žhářství. Hasiči se snažili zachránit, co se zachránit dalo, včetně zaměření na místní automuzeum, které bylo plné závodních a sportovních automobilů a motocyklů.

30 mobile 800Autódromo Termas de Río Hondo je motoristický okruh v argentinském Termas de Río Hondo. Okruh byl vytvořen v roce 2007 a v roce 2012 prošel kompletní generální opravou a přestavbou na základě návrhu italského designéra okruhu Jarna Zaffelliho. Důležitou novinkou bylo krátce před koncem roku 2012, otevření automobilového muzea, v němž se nacházeli jedinečné historické kousky motoristického sportu. V muzeu byly vystaveny originální závodní automobily i motocykly z celého světa, včetně mnoha závodních přileb, kombinéz i získaných trofejí různých slavných závodníků, mezi něž se řadil například i Valentino Rossi nebo jezdci soutěže Paříž - Dakar a pod.

Vidriera Moto GP y Termas de Rio Hondo 1920 6V hlavní hale byl vystaven například Benetton Renault Formule 1. Toto muzeum jbylo jediné v Jižní Americe, které mělo pro veřejnost vystaveno auto F1. Vše okolo bylo doplěnno množstvím různých závodních a sportovních automobilů z různých závodů světa. Sektor historických automobilů měl také různé vzácké originální vozy velké hodnoty, jako například Delahaye z roku 1934. V prvním patře byly velkým lákadlem klasické motocykly jako Harley Davidson, Ducati, Puma, Indian atd., Různé modely od 1906 do 2013. Druhé a třetí patro je věnováno sektoru boxů s jedinečným a exkluzivním výhledem na mezinárodní okruh, plně vybaveným všemi nezbytnými službami pro absolutní pohodlí hostů.

22E
multimedianormal99b89621840b18266e6f726d616c2e6a7067
autos-de-competicion
601e734e3bc6a1004x565
Grave-incendio-en-el-Autodromo-de-Termas-de-Rio-Hondo

Co všechno plameny tohoto požáru pohltily, se ještě neví, ale mnoho se toho asi zachránit nepodařilo.