Vzpomínky 2/2020 * Prototype Automuseum Hamburg

Automuzeum Prototyp bylo otevřeno v roce 2008 v budově bývalého přístavního skladu, v hamburgské čtvrti Speicherstadt. Stálá expozice muzea se specializuje na německé sportovní a závodní vozy vyvinuté po druhé světové válce, s výrazným zaměřením na VW a Porsche.

Číst více
Tags:

Další muzeum skončilo v plamenech.

Na argentinském okruhu Termas Rio Hondo vypukl v sobotu 6. února 2021 obrovský požár. Velká část komplexu Pit lane byla okamžitě v plamenech. Uvažuje se o žhářství. Hasiči se snažili zachránit, co se zachránit dalo, včetně zaměření na místní automuzeum, které bylo plné závodních a sportovních automobilů a motocyklů.

Číst více
Tags:

Vzpomínky 1/2020 * Fotoalbum z Classic Remise Berlin

 Classic Remise Berlin je přebudovaná bývalá tramvajová vozovna na motoristické království a veliké sídlo mnoha historických vozidel. Majitelé veteránů ze širokého okolí zde parkují své plechové miláčky ve skleněných kójích.

Číst více
Tags:

50 muzeí světa, které vybral časopis Classic & Sport Cars

Za více jak stotřicetiletou historii výroby automobilů se spalovacími motory, bylo vyrobeno milióny a milióny automobilů, které se postupně stávají historickými vozidly. Mnohé končí v automobilových muzeích po celém světě, aby připomínaly úspěšný vývoj motorismu. Anglický časopis CLASSIC & SPORT CARS vybral 50 zajímavých muzeí z různých koutů světa, a mi vám dnes představíme první desítku z tohoto seznamu.

Číst více
Tags:

Motoristická muzea v Německu

U našeho severozápadního souseda, v Německu, je v současnosti registrováno již několik stovek technických nebo přímo motoristických muzeí. S ohledem na podporu cestovného ruchu se tato muzea snaží jednotlivě i společnými cestami všemožně propagovat. Jednou z cest je projekt Deutsche Museums Strase který na společném portálu propaguje většinu německých muzeí historických vozidel.

Číst více

AutoMuseum plné Brouků.

Další mojí letošní jarní návštěvou byl německý Wolfsburg, kde bylo přímo mojí povinností, navštívit tovární muzeum Volkswagen, nesoucí název AutoMuseum Volkswagen.

Číst více
Tags: