Vzpomínky 2/2020 * Prototype Automuseum Hamburg

Automuzeum Prototyp bylo otevřeno v roce 2008 v budově bývalého přístavního skladu, v hamburgské čtvrti Speicherstadt. Stálá expozice muzea se specializuje na německé sportovní a závodní vozy vyvinuté po druhé světové válce, s výrazným zaměřením na VW a Porsche.

Číst více
Tags:

Vzpomínky 1/2020 * Fotoalbum z Classic Remise Berlin

 

Classic Remise Berlin je přebudovaná bývalá tramvajová vozovna na motoristické království a veliké sídlo mnoha historických vozidel. Majitelé veteránů ze širokého okolí zde parkují své plechové miláčky ve skleněných kójích. Jsou zde prodejny náhradních dílů, motoristické literatury i automobilových modelů. kdo si svého vetzerána neopraví sám, tak pro něho je tu několik autodílen, opravujících cokoli, nebo zaměřených na určitou značku. Kdo ještě automobilového veterána nemá, si zde může vybrat ze široké nabídky historických automobilů, nabízených buď jednotlivě přímo jejich majiteli, nebo může navštívit specializované obchodníky, kteří přímo na místě poradí, doporučí a samozřejmě i prodají to, co se vám zalíbí. A komu nestačí historický automobil, nebo motocykl, můžete si koupit i historickou loď. Prostě "Retro ráj, jaký má být". Vstup do Classic Remise Berlín je pro návštěvníky po celý rok zdarma.

Číst více
Tags:

Motoristická muzea v Německu

U našeho severozápadního souseda, v Německu, je v současnosti registrováno již několik stovek technických nebo přímo motoristických muzeí. S ohledem na podporu cestovného ruchu se tato muzea snaží jednotlivě i společnými cestami všemožně propagovat. Jednou z cest je projekt Deutsche Museums Strase který na společném portálu propaguje většinu německých muzeí historických vozidel.

Číst více

Muzeum August Horch je ve Zwickau

Horch muzeumV roce 2004 bylo ze Zwickau, ve městě s takřka stoletou automobilovou tradicí, vybudováno nové reprezentativní muzeum nesoucí název po velkém německém konstruktérovi Augustu Horchovi.

Číst více
Tags: