PROTOTYPE AUTOMUSEUM HAMBURG

Automuzeum Prototyp bylo otevřeno v roce 2008 v budově bývalého přístavního skladu, v hamburgské čtvrti Speicherstadt. Stálá expozice muzea se specializuje na německé sportovní a závodní vozy vyvinuté po druhé světové válce, s výrazným zaměřením na VW a Porsche.

Číst více
Tags:

Fotoalbum z Classic Remise Berlin - 2020

Classic Remise Berlin je přebudovaná bývalá tramvajová vozovna na velké sídlo mnoha historických vozidel, ať pouze zde parkujících ve skleněných kójích, nebo nabízených k prodeji několika místními obchodníky, případně i opravovaných v několika značkových autoopravnách. Nechybí tu ani prodejny dílů, motoristické literatury a nezbytných modelů. A komu nestačí historický automobil, nebo motocykl, může si koupit i historickou loď. Prostě "Retro ráj, jaký má být". Vstup do Classic Remise Berlín je pro návštěvníky zdarma.

Číst více
Tags:

Motoristická muzea v Německu

U našeho severozápadního souseda, v Německu, je v současnosti registrováno již několik stovek technických nebo přímo motoristických muzeí. S ohledem na podporu cestovného ruchu se tato muzea snaží jednotlivě i společnými cestami všemožně propagovat. Jednou z cest je projekt Deutsche Museums Strase který na společném portálu propaguje většinu německých muzeí historických vozidel.

Číst více

Muzeum August Horch je ve Zwickau

Horch muzeumV roce 2004 bylo ze Zwickau, ve městě s takřka stoletou automobilovou tradicí, vybudováno nové reprezentativní muzeum nesoucí název po velkém německém konstruktérovi Augustu Horchovi.

Číst více
Tags: