Samohýl Motor Veteran - Mercedes Benz 190 SL

Mercedes Benz 190 SL zažívá velkou renesanci a jeho cena začala poslední roky závratně stoupat. Vůz v naší sbírce je z poslední vyrobené série. Byla u něj provedena kompletní renovace a je ve stavu nového vozu.

Číst více
Tags:

SAMOHÝL MOTOR VETERÁN - Laurin & Klement Voiturette B

Vůz Laurin & Klement Voiturette B je pokračovatelem a nástupcem vůbec prvního sériově vyráběného vozu v monarchii Rakousko-Uhersko – Voiturette A. Připomeňme si historii vzniku automobilu na českém území.

Číst více
Tags:

Samohýl Motor Veterán - Laurin & Klement G 1909

Jednalo se o osobní a nákladní vozidlo vyráběno firmou Laurin & Klement od roku 1908 do 1909. Dodáván byl v různých variantách, a to jako faéton, landaulet, limuzína, voiturette, sanitka, dodávka a sportovní vůz. Vyráběn byl v provedeních dvoumístných a čtyřmístných.

Číst více
Tags:

Samohýl Motor Veteran - Mercedes Benz 500 K

Ve sbírce Samohýl Motor Veteran se nachází i jeden z nejslavnějších vozů automobilové historie – Mercedes Benz 500 K (K jako kompresor). Tento exemplář je skutečně exkluzivní, se zajímavou historií a velmi zajímavou technikou. Dále přímo text SMV.

Číst více
Tags:

SAMOHÝL MOTOR VETERÁN - Mercedes-Benz 320

V Berlíně se v roce 1937 proto na autosalonu představil nový model Mercedes-Benz 320, pod interním označením W142 s šestiválcem, který se nakonec vyráběl ve všech možných variantách karoserií.

Číst více
Tags: