Toto motoristické muzeum najdete v areálu vratislavického pivovaru Konrad a připomíná konstrukčí etapu výroby osobních automobilů s motory vzadu, kdy většina světových automobilek byla motivována počátkem šedesátých let prodejními úspěchy vozu VW Brouk, z konstrukční dílny Ferdinanda Porsche.

Vedle legendárního vozu Volkswagen Brouk, který Ferdinanda Porsche proslavil po celém světě, zde návštěvník najde i další následné konstrukce vozů pocházející svým základem právě z Brouka, jako jsou automobily VW Karmann Ghia, Porsche 356, atd. Nechybí však ani konstrukce Porscheho následovníků, jako je legenda Porsche 911 nebo spojení VW a Porsche modelem VW-Porsche 914 se czduchem chlazeným motorem uprostřed.

Nechybí ale ani automobily různých dalších světových automobilek, jako Fiat, Renault, Škoda nebo Zaporožec, jenž také vynikaly svou konstrukcí s motory uloženými vzadu.

Součástí návštěvy Automuzea Ferdinanda Porsche může být i zajímavá turistická trasa po blízkém okolí, která návštěvníka zavede k rodnému domu F. Porsche, ukáže mu budovu školy, kde Porsche studoval, protější kostel kde se oženil i rodinnou hrobku, kde jsou pohřbeni Porscheho rodiče a sourozenci.

Mimořádné návštěvy mimo otevírací dobu, především pro zájezdy a vícečlenné návštěvy, je možné si předem objednat na tel.: 602 818 535 (Zbyněk Najman)

V roce 2014 se budeme těšit na Vaši návštěvu.