Motomuzeum Borek pod Troskami

Přímo v srdci Českého ráje, na okraji obce Borek pod Troskami otevřel v bývalém nádražním domku pan ing. Jaromír Pácal z jara roku 2014 velmi pěkné motocyklové muzeum.

Do příjemně zrekonstruovaného areálu s vlastním parkovištěm soustředil pan Pácal více jak osmdesát historických motocyklů převážně české, ale i zahraniční výroby z 30. až 70 let minulého století. Značná část motocyklů je v mimořádně původním zachovalém stavu, který dokumentuje jejich dlouhý a často i náročný život. Ty, které již byly v zoufalém stavu, prošly citlivou renovací. Návštěvník zde najde klasické české značky, jako je Jawa, ČZ nebo Praga. Nechybí zde ale ani zástupci méně známých českých značek, jako je Ogar, Manet či Achilles, nebo dokonce takové kuriozity, jako Štistko či Čechie - Böhmerland. Ze zahraničních motocyklů v Borku uvidíte stroje DKW, NSU, Zůndapp, Standart, Ariel, BSA, D-RAD, Triumph, Indian, Harley-Davidson, Moto-Guzzi a mnoho dalších.

Motouzeum Borek je otevřeno od dubna do září každý den mimo pondělí, v čase 9:00 – 17:00 hodin.

Vstupné je 50,- Kč pro dospělé a 20 pro děti od 6ti let.
Více informací získáte na: www.motomuzeumborek.cz, ale nejlepší bude, přijedete-li se osobně podívat.

Borek18
Borek01