Přes půl stoleté zachraňoval Emil Příhoda kompletní historii automobilky Praga, ať to byly autombily, různé díly, plakety nebo výrobní výkresy či dobové fotografie. Za dlouhé roky vybudoval jedinečné soukromé muzeum jedné značky, které u nás nemá obdoby.

Roky ubíhaly, Emilovi již letos táhne na 85 rok a tak si myslel, že jeho "královské žezlo Praga" převezme jeho syn Robert, kterého do všeho zasvětil. Po čase na něj veškerý majetek statku i přepsal, aby syn později neměl problémy s dědickým řízením. Život všem ale připravuje různá nečekaná překvapení a před nedávnem syn Robert nečekaně onemocněl a zemřel. RobertA tím se nyní vše pro Emila Příhodu neočekávaně zkomplikovalo. Zbylá rodina s vidinou lehkého zisku, se od Emila Příhody odvrátila a znemožnila mu s pomocí právníků vstup na statek k jeho historickým vozidlům Praga a dokonce i do jeho jedinečného archivu.

Dnes, v pondělí 11.1.2016 se bude pan Příhoda pokoušet za asistence Policie opět získat vstup do muzea. Jak to ale však dopadne, nikdo neví.

V úterý 12. ledna 2016 bude TV Prima vysílat v cca 22:00 hodin asi desetiminutový šot Ivana Klímy o této nepříjemné záležitosti.

Rozhodně by jste si jej neměli nechat ujít. Mohla by jednou potkat i vás ...