Retro muzeum v bulharské Varně.

 V bulharské Varně bylo přesně na svátek práce,1. května 2015 otevřeno velké RETRO MUSEUM, připomínající období socialismu nejen v Bulharsku, ale v celé Východní socialistické Evropě.

Vedle různých menších axpozic, plných mnoha drobnými exponáty připomínajících již minulou dobu pod ochranou "Rudého bratra", je v muzeu vystaveno i několik desítek různých motorových vozidel té doby, které se vyráběly v zemích Východního bloku.

Bulharsko až na pár drobných malých sérií automobilů v licenci automobilky Renault nevyrábělo motorová vozidla.  Proto byly do této země dováženy ne jenom ruské Moskviče, Lady a Volhy, ale i východoněmecké automobily Trabant a Wartburg, československé Škodovky, rumunské Dacie i polské Fiaty Polsky. Všechny vystavené automobily jsou zrenovovány do špičkového stavu, jako by právě vyjely z výrobní linky jednotlivých automobilek. Vozidla jsou doplněny voskovými figurinami známých politických osobností různých zemí a vše je okořeněno dobovými plakáty, politickými hesly a doplňky. Celkové expozice tak až mrazivě připomínají dobu, ve které se ještě před třiceti lety na polovině Evropy žilo.

Pojedete-li náhodou na dovolenou k Rudému moři a vystoupíte z letadly právě ve Varně, mezapomeňta toto muezum navštívit. Opravdu to stojí za to.

Aktuální informace získáte na: https://www.facebook.com/RetroMuseumBg/

Varna05b
Varna06
Varna06b
Varna07a
Varna08
Varna07
Varna09
Varna10
Varna11
Varna03