Musee Gilles Villeneue

V kanadském městě Guebeck je muzeum vybudované místnímu rodákovi, automobilovému jezdci Formule 1, kterým byl Gilles Villeneuve.

Číst více

Brooklands Museum: Rodiště motorsportu

Slavný okruh Brooklands už přes 70 let není v provozu, o zachování jeho odkazu se ale stará stejnojmenné muzeum udržující pozůstatky trati. Weybridge je město na břehu řeky Temže, ležící na západním okraji Londýna. Pozornost zaslouží z mnoha důvodů, na webu zaměřeném na automobily nás ale zajímá hlavně to, že v letech 1907 až 1939 zde stála závodní trať Brooklands.

Číst více

Retro muzeum v bulharské Varně.

 V bulharské Varně bylo přesně na svátek práce,1. května 2015 otevřeno velké RETRO MUSEUM, připomínající období socialismu nejen v Bulharsku, ale v celé Východní socialistické Evropě.

Číst více

Pocta Maybachům bavorský sběratel vlastní jediné samostatné muzeum značky na světě

Neumarkt in der Oberpfalz je menší nenápadné město nedaleko hojně navštěvovaného Norimberka. V jedné z opravených bývalých továrních budov se tu však ukrývá poklad nevyčíslitelné hodnoty: sbírka historických luxusních vozů značky Maybach vyrobených ve 20. až 40. letech minulého století.

Číst více
Tags:

Pojízdné automuzeum na Kubě v roce 2016.

 

Liberecký fotograf Milan Drahoňovský je známý především svými toulkami přírodou, hlavně Jizerskými horami, kde pořizuje krásné fotografie přírody a horských panoramat. Když se ale v lednu roku 2016 vydal na návštěvu Kuby, neodolal a do objektivu svého fotoaparátu zaměřil i různé klasické americké automobily padesátých let, které dodnes statečně brázdí silnice této země.

Číst více
Tags: