Karel Jílek - závodník

V polovině prosince, roku 2020, vyšla zajímavá motoristická kniha, plná jedinečných vzpomínek bývalého automobilového závodníka, zakladatele a technického ředitele firmy Metalex, Karla Jílka.

Číst více
Tags:

TATRA, ODKAZ HANSE LEDWINKY

Tatra - Dědictví Hanse Ledwinky je příběhem společnosti Tatra, která vznikla ve středoevropské zemi Československa. Knihu sepsali dva nadšenci pro tuto značku, v anglii žijící Ivan Margolius a John G. Henry. V září 2020 konečně knihy vyšla i česky.

Číst více
Tags:

Dvě století českých automobilů

Nové doplněné a aktualizované vydání úspěšné publikace. Obrazová encyklopedie zachycuje více než dvousetleté období konstrukce a výroby motorových vozidel na našem území – a to od Božkova parovozu z roku 1815 až po nejnovější modely vozů Škoda. Nabízí přehled úspěšných i méně úspěšných sériově vyráběných vozidel, prototypů, studií, sportovních modelů i individuálně vyrobených vozidel.

Číst více
Tags:

Fenomén Ecce Homo

Na sklonku roku 2020 vyšla velmi zajímavá kniha, věnující se dějinám našeho motorismu na nejstarší závodní trati u nás, která nese podnázev: Historie závodu do vrchu Ecce Homo 1905-2020.

Číst více
Tags:

Octavia - dáma značky Škoda

Kniha motoristického novináře Jana Tučka, je věnována všem automobilům Škoda Octavia z let 1959 až 2020. První Octavia vznikla v lednu 1959 modernizací vozu Škoda 440. Výroba její základní verze skončila na jaře 1964, kariéra kombi však pokračovala až do prosince 1971.

Číst více
Tags:

Jawa 250 / 350 TYP 11, 12 a odvozené modely

Kniha vydavatelství CPress, patřící do společnosti Albatros Media a.s., která má také podtitul "Jawa pérák pod lupou".

Číst více
Tags: