Wikov - osobní a sportovní automobily, užitková vozidla, traktory 1925 - 1940

Nová kniha o moravské automobilce Wikov vyšla na sklonku roku 2015 ve vydavatelství CPress a je z pera známého slovenského historika Mariána Šuman-Hreblaye.

Značka Wikov byla co do objemu výroby naší nejmenší meziválečnou automobilkou, moderním konstrukčním řešením však předčila mnohem větší a starší továrny a stala se tak po zásluze středem zájmu odborníků i laické veřejnosti doma a v zahraničí.

Číst více

Dopravní prostředky, které pohnuly světem

Nová kniha z nakladatelství Albatros, která vyjde v těchto dnech se jmenuje Dopravní prostředky, které pohnuly světem, a je věnována především mladší generaci.

Číst více
Tags:

Fenomén Mercedes–Benz & Čechy, Morava a Slezsko

Na sklonku roku 2015 vyšla velmi zajímaví kniha, věnovaná automobilům Mercedes - Benz, které v minulosti brázdily naše české silnice.

Číst více

Kniha -Tatra 603

Knižní vydavatelství Computer Press z Brna, vydalo v roce 2012 další knihu ze známé edice Autosalon, nazvanou jednoduše Tatra 603.

Číst více

Československé motorarity dálníky, tříkolky, vozítka a jiné zajímavosti

Tuto hodně specifickou a rozmanitou kategorii zastupuje především dálník, který vymyslel a pojmenoval významný český inženýr a pilot Jan Anderle.

Číst více

Kniha - Autobusy

České a slovenské autobusy, trolejbusy a minibusy od r. 1900.

Autor: Marián Šuman-Hreblay

Formát: 190 x 238 mm - vázaná s laminovaným potahem, 208 stran + 32 stran příloh. 

Číst více

Kniha Automobily Jawa, Walter a "Z" s karoseriemi Sodomka

V polovině roku 2014 vydalo Regionální muzeum Vysoké Mýto další knihu v rámci systematického zpracovávání pramenů k významné vysokomýtské karosárně Josefa Sodomky, jako již VI. díl z této edice.

Číst více

Karel Jílek - závodník

V polovině prosince, roku 2020, vyšla zajímavá motoristická kniha, plná jedinečných vzpomínek bývalého automobilového závodníka, zakladatele a technického ředitele firmy Metalex, Karla Jílka.

Číst více
Tags: