Je opravdu zajímavé, že rodiní předchůdci slavného automobilového konstruktéra Ferdinanda Porsche, pocházeli všichni z Liberce a do Vratislavic nad Nisou se přestěhoval až jeho otec, Anton Porsche. Důvodem přestěhování byla pravděpodobně možnost otevřít si ve Vratislavicích nad Nisou vlastní klempířskou dílnu, ve které měl samozřejmě původně pracovat i syn Ferdinand, s mnohem nižšími náklady, než v Liberci. Ferdinand se ale po nezbytných studiích vypravil do Vídně a započal tím svou později slavnou éru automobilového konstruktéra v Rakousku a později v Německu. Do Liberce a Vratislavic nad Nisou se již vracel jen na návštěvy svých příbuzných.

Celý rodokmen rodu Porsche je tak dlouhý a obsáhlý, že na běžném obrázku, který zde prezentujeme, by byl nečitelný. Proto si jej můžete otevřít na internetu, kde jej můžete dle potřeby zvětšit a dosytosti studovat.

Najdete jej na: Rodokmen Ferdinanda Porsche

Pokud i Vy máte ve svém archívu nějaké zajímavé střípky ze života Ferdinanda Porsche, budu potěšen, pokud mi je zašlete na: porsche@automuzeum.cz

Již předem děkuji.