Ferdinand Porsche byl Hitlerův génius

Brilantní vynálezce, který půl století ovlivňoval konstrukci automobilů a spalovacích motorů. Muž znalý své ceny. Nacista a Hitlerův oblíbenec, jenž touze tvořit obětoval všechno. Vratislavický rodák Ferdinand Porsche budí emoce i sedmdesát let po své smrti.

Číst více
Tags:

Ferdinand Porsche hovořil česky

Lohner_01Na letošní jízdě historických automobilů vyrobených do roku 1904, London - Brighron Veteran Car Run startoval i jeden velmi zajímavý automobil, Lohner - Porsche z roku 1900. Za jeho volantem seděl vnuk Ferdinanda Porsche, pan Ernst Piëch.

Číst více
Tags:

120 let od inzerátu na elektromobil Lohner-Porsche

V únorových časopisech Allgemeine Automobil Zeitung z roku 1901, se objevila reklama vídeňské firmy Jacob Lohner & Co., na elektrický automobil Lohner-Porsche, který pro tuto firmu zkonstruoval tehdy pětadvacetiletý Ferdinand Porsche.

Číst více
Tags:

70 let od úmrtí Ferdinanda Porsche

30. ledna 2011 si připomínáme již 70 let ode dne, kdy se zastavil motor jedinečného automobilového konstruktéra 20.století, profesora Dr. Ing. h. c. Ferdinanda Porsche.

Číst více
Tags:

Rod Porsche pochází z Liberce.

rodokmen porschePřed nedávnem jeden genealog zpracoval rodokmen rodiny Porsche až do roku 1596, který mi následně zaslal s využitím pro naše muzeum. Bylo by škoda jej nezveřejnit.

Číst více
Tags: