Klub Automuzea Ferdinanda Porsche

Tento klub je klubová podsekce majitelů historických automobilů různých značek, organizovaná pod hlavním motoristickým klubem, kterým je Porsche Classic Club ČR. Klub je pořadatelem různých motoristických akcí a prostřednictvím Porsche Classic Clubu ČR má oprávnění testovat historická vozidla pro získání zvlaštních registračních značek pro historická vozidla.

Porsche Classic Club ČR a tím i jeho podsekce, kterými jsou Klub Automuzea Ferdinanda Porsche a VW Karmann Ghia Fans Club ČR, jsou registrovány prostřednictvím Veteran Car Clubu ČR ve Federaci klubů historických vozidel a díky tomu také i v mezinárodní organizaci FIVA (Fédération Internationale des Véhicules Anciens).

loga

AUTOMUZEUM.CZ bylo před časem násilně odděleno od vratislavického Automuzea Liberec i od Technického muzea Liberec a ve své činnosti pokračuje samostatně.

Vzhledem k zájmu určitého počtu majitelů historických vozidel o založení samostatného klubu veteránů pod Automuzeem Ferdinanda Porsche, jsem se rozhodl vytvořit pod hlavičkou Porsche Classic Clubu ČR novou klubovou podsekci. AUTOMUZEUM Ferdinanda Porsche bude sdružovat majitele historických automobilů různých světových značek starších 30 let a bude pro ně pořádat i nadále zajímavé veteránské akce nejenom v Liberci.

AUTOMUZEUM Ferdinanda Porsche se hrdě hlásí k historii rodáka z Vratislavic nad Nisou a geniálního automobilového konstruktéra Dr.Ing.h.c. Ferdinanda Porsche (*3.9.1875 / + 30.1.1951), prvního libereckého automobilisty, barona Theodora von Liebieg, ale také k historii prvního libereckého autoklubu nesoucího název Nordböehmische Automobil-Club Reichenberg (zal. 1905) i prvních libereckých automobilek LINSER a RAF.

Roční členský příspěvek členů klubu je ve výši 300 Kč a je splatný na klubový účet: 2031496028 / 5500 Raiffeisen Bank, Liberec. Členský příspěvek můžete uhradit i hotově.

Pro členy klubu je připraveno mnoho různých benefitů a slev, které jsou nasmlouvány s partnery prostřednictvím Porsche Classic Clubu ČR, jako je například sleva na nákup nových pneumatik Pirelli, autokosmetiky SONAX, olejů Millers Oils a GULF, nebo i různých náhradních dílů a autodoplňků u firem AUTOKELLI nebo ACI a pod., které během roku výrazně převýší vložený členský příspěvek, jenž je pouze symbolický a je použit na běžný provoz klubu. Výraznou slevu také obdrží členové klubu při Testacích historických vozidel, nebo při účasti na klubových akcích. Členové klubu také získají zajímavou slevu na práci v "klubovém servisu", kterým je osvědčený liberecký Autoservis PAS, kde již proběhlo několik úspěšných renovací a oprav veteránů.

Seznam akcí, pořádaných v roce 2023 Automuzeem Ferdinanda Porsche, kde budou mít členové klubu úlevu na startovném, najdete na: AKCE 2023

Přihláška do klubu AUTOMUZEUM Ferdinanda Porsche je prozatím prostřednictvím přihlášky Porsche Classic Clubu ČR a najdete ji na: PŘIHLÁŠKA DO KLUBU

Untitled 1