Výjezd veteránů na Ještěd 2016

Výjezd veteránů na Ještěd je sice jízda do vrchu, ale žádný závod na čas. Akce je pořádána pro historické automobily a motocykly starší 30 let, ale pořadatel zde velice rád vidí vozidla co možně nejstarší. Vždyť první výjezd na Ještěd je datován již rokem 1902. Účastníci jízdy absolvují cca 11 kilometrů jízdy stále do kopce a při tom musí projet nejméně 60 zatáček. Kdo vyjede až na vrchol hory Ještěd, do výše 1012 m.n.m., ten vyhrál !

Letos byla jízda na Ještěd o to náročnější, že akci nepřálo zase po letech počasí. Ráno pršelo, a tak někteří přihlášení účastníci podlehli pohodlnosti a zůstali doma. Déšť ale nakonec ještě před startem přestal, ale i tak účastníky jízdy po celou cestu sužovala velmi hustá mlha, při které často nebylo vidět ani na druhý konec zatáčky, kterou účastníci projížděli. Také daleké rozhledy do krajiny byly letos omezeny jen na vzdálenost několika metrů s špičku hotelu Ještěd tentokrát nikdo neviděl.

Přesto až na úplný vrchol vyjelo všech téměř sedmdesát účastníků v automobilech i na motorkách, a po zásluze v cíli již v dole v Liberci obdrželi za svůj výkon nezbytný Certifikát výjezdu na Ještěd.

V roce 2017 se tato akce pravděpodobně na přání hotelu Ještěd přesune někde do poloviny června, ale i tak věříme, že k nám na sever Čech opět přijedete.

Již nyní se na Vás těší AUTOMUZEUM

Jested01
Jested01
Jested02
Jested03
Jested04
Jested05
Jested06
Jested07
Jested08
Jested09