Výjezd veteránů na Ještěd v roce 2022 nebude.

Všem příznivcům tradičního výjezdu vetránů na Ještěd se letos musíme omluvit, že se tato akce v důsledku několika nepříznivých událostí v roce 2022 neuskuteční. V současnosti probíhá oprava námi používané silnice z Křižan k Ještědu, a také nepříjemný pád lanovky na Ještěd nyní silně omezuje dostupnost této lokality pro turisty. Proto je letos pro vedení hotelu Ještěd naše Jízda veteránů na Ještěd, bohužel nepřijatelná.

Číst více

Výjezd veteránů na Ještěd 2020 je za námi.

Již 15.ročník jízdy historických automobilů a motocyklů na vrchol hory Ještěd, jsme uspořádali v sobotu 1.srpna 2020, za výrazné podpory Hotelu Ještěd.

Číst více
Tags:

Výjezd veteránů na Ještěd 2016

Výjezd veteránů na Ještěd je sice jízda do vrchu, ale žádný závod na čas. Akce je pořádána pro historické automobily a motocykly starší 30 let, ale pořadatel zde velice rád vidí vozidla co možně nejstarší. Vždyť první výjezd na Ještěd je datován již rokem 1902. Účastníci jízdy absolvují cca 11 kilometrů jízdy stále do kopce a při tom musí projet nejméně 60 zatáček. Kdo vyjede až na vrchol hory Ještěd, do výše 1012 m.n.m., ten vyhrál !

Číst více
Tags: