Motoristické besedy v Severočaském muzeu v Liberci.

Motoristické beseda v Severočeském muzeu Liberec jsou přes léto pozastaveny a začnou opět s příchodem podzimu. V Severočeském muzeu se sejdeme opět v úterý 4. října 2022 od 17:00 hodin. Téma besedy ještě upřesníme, ale pravděpodobně nám ředitel muzea připomene prvního libereckého motoristu, barona Theodora von Liebieg.

Tyto motoristické besedy, ve spolupráci se Severočeským muzeem v Liberci pořádá internetový web www.automuzeum.cz, který je i pořadatel některých motoristických akcí pro historická vozidla na Liberecku.

Motoristické besedy v Severočeské muzeu v Liberci jsou pořádány každé první úterý v měsíci, vždy od 17:00 hodin. Vstup je zdarma.

Už proběhlé besedy:

5.4.2022DAKAR CLASSIC

Velmi zajímavé vyprávění letošních účastníků závodu Rallye Dakar, kteří jeli v kategorii Dakar Classic s historickým automobilem Land Rover.

Vedle vyprávění běželo i několik filmů ze závodu a promítání fotografií.

1.3.2022Beseda 02 Fejfar

Beseda s autokrosovým několikanásobným mistrem Evropy, Václavem Fejfarem.

Besedou prvovázel motoristický publicista a přítel Václava Fejfara, Pavel Vydra.

Vedle poutavého vyprávění jsme shlédli i několik zajímavých filmů ze závodů.

1.2.2022Beseda 01

Benzín už nevoní, ale já to ještě stihnul ...

Představení nové knihy autorem, Petrem Hošťálkem, který zavzpomínal na své motoristické začátky v Liberci a okolí.