Tatra 57 fotografa Seidela z Českého Krumlova

František Seidel se narodil v roce 1908 a vyučil se fotografem v otcově fotografickém ateliéru v Českém Krumlově. Již otcův ateliér výborně prosperoval. Když jej mladý František Seidel v roce 1935, po smrti otce převzal, stala se z jeho ateliéru vyhlášená fotografická firma.

Číst více
Tags:

Aero 750 Sport Coupé na 1000 mil ČS

Aero 750 Sport Coupé si nechal pro závod 1000 mil Československých postavit v roce 1934 u pražské karosárny Uhlík, pražský světoběžník, Otto Nimshaus.

Číst více
Tags:

Francouzský šlechtic z Čech - Delahaye 135 M Figoni & Falaschi

Toto karosářsky jedinečné auto získává v posledních letech na mnoha významných soutěžích elegance po celých USA mnoho cen a přitom ještě počátkem devadesátých let bylo v České republice.
Fandové značky Delahaye vypátrali, že tento automobil byl v roce 1937 prodán ve Vídni, jistému průmyslníkovi ze severu Čech, kde zůstalo dalších šedesát let. Nebyl to přímo Liberec, ale nedaleké semilsko.

Číst více
Tags:

Poznáte tento automobil?

V předválečném Československu jezdilo vedle stovek běžných, víceméně "lidových" automobilů, také několik stovek velmi zajímavých a vzácných automobilů těch nejbohatších továrníků, lékařů, umělců a politiků, které se nám většinou dochovaly již jen na zažloutlých fotografiích. Zde je jedno z nich. Poznáte značku a model?

Číst více
Tags:

Jediné Porsche 959, které můžete videt v Praze

Přízemí budovy Blox na ulici Evropská 11 v Praze zdobí instalace projektu Cars & Art od splečnosti Engine Group.

Číst více

Legendární "Garáž" plná stotřicítek.

Na letošní Motoristické slavnosti Legendy připravil Tomáš Hervert pro milovníky historie automobilového sportu jedinečnou podívanou.

Číst více
Tags: