01 - KdF, Český Speciál

 

Po druhé světové válce  byl dnes velmi žádaný vojenský KdF opovrhovaným automobilem. V té době jich jako trofejní, většinou nepojízdné vraky po německé armádě, zůstalo po celé zemi stovky. Vzhledem k tomu, že běžných civilních vozidel byl až do sedmdesátých let značný nedostatek, začali si je ti šikovní kutilové opravovat a používat pro běžný provoz. Vzhledem k tomu, že Ferdinand Porsche vytvořil KdF pro rize vojenský provoz, nebyl pro běžné rodiné jízdy zrovna ideální. Majitelé si je proto začali různě upravovat a předělávat.

Číst více
Tags:

Ukradený vojenský KdF.

KdF 1Majitel historického vojenského vozu KdF 82 ze Žamberska utrpěl citelnou ztrátu. Finančně ji vyjádřil na 313 tisíc, nevyčíslitelně víc ale trpí jeho duše. Neznámý zloděj ukradl auto, o které muž pečoval přes padesát let.

Číst více
Tags:

Prototyp lidového "Brouka" VW V3/3 ve Vratislavicích nad Nisou

Ferdinand Porsche nebyl pouze geniální automobilový konstruktér, ale i výborný řidič. Proto mnoho svých automobilů, které během své konstrukční kariéry sestrojil, také sám za volantem i testoval. A to nejen na běžných cestách, ale z počátku i při automobilových závodech. S některými svými vozy se pak přijel pochlubit i do jeho rodných Vratislavic nad Nisou u Liberce.

Číst více
Tags:

04 - KdF Speciál (Hanomag 1300)

Velmi elegantní karoserie rodinného automobilu na podvozku vojenského KdF 82 pochází z Plzně a ony tvary

Tags:

Luigi Colani, který navrhl sportovní Colani GT, zemřel 16.9.2019

V šedesátých letech Coláni vytvořil vlastní sportovní otevřený automobil na podvozku VW Brouk, nazvaný Colani GT, s laminátovou karoserií. Vyrobeny byly téměř tři stovky vozů. Pokud je mi známo, tak tři Colani GT jsou i v České republice. Luigi Colani před deseti lety navštívil Prahu a setkal se i s majiteli dvou vozů Colani GT. Existují i české stránky oslavujicí tohoto jedinečného designera, především v návaznosti na Colani GT. https://colanigt.webnode.cz/

Číst více
Tags:

03 - KdF Speciál (Prototyp Škoda 1200)

KdF_Skoda_prototyp_01Před časem obohatil expozici Automuzea. CZ, ležícího v areálu pivovaru Konrad ve Vratislavicích nad Nisou u Liberce velmi zajímavý osobní automobil. Ačkoli byl tento automobil v minulosti registrován a používán v běžném provozu,  jen velmi pomalu nyní získáváme jakékoli historické informace.

Číst více
Tags:

04 - KdF Speciál (Hartman poprvé)

Hartman-1-CopJe to téměř neuvěřitelné ale karoserie tohoto krásného kabrioletu stojí na podvozku KdF a byla postavena zlatýma českýma ručičkama. Údajně jej po válce vyrobila jistá karosárna Hartman ve Valašském Meziříčí ale bohužel ani po zdlouhavém pátrání jsem o této firmě nic nezjistil.

Číst více
Tags:

02 - KdF Speciál (Ford Taunus)

KdF_Ford_Taunus_01

 

Na internetovém fóru www.flat4.org, věnovaném fanouškům automobilů VW Brouk, je také jedna velmi zajímavá rubrika, nazvaná "Dobové karosářské kreace na podvozku VW / Kdf-profi/amatérské" a zde je hned na záčátku uveřejněn i toto tvarově krásně baculatý automobil.

 

Číst více
Tags: