ROUŠKOVÁ 100 MÍSTO RETRO TOUR LIBEREC A PRVOMÁJOVÉHO MOTORISTICKÉHO DNE 1.5.2021

Původně plánovaný PRVOMÁJOVÝ MOTORISTICKÝ DEN v Technickém muzeu Liberec a s ním i uvažovaná jízda pravidelnosti historických vozidel, jsou díky naší dokonalé vládě, která neví, co bude za 2 dny - ZRUŠENY !!! ALE ... mi se přeci jenom nevzdáváme, a jako náhradu budeme pořádat alespoň 2. ročník ROUŠKOVÉ JÍZDY historických vozidel.

Bohužel současná epidemiologická situace nám stále nedovoluje uspořádat velké motoristické setkání, které jsme měli na 1.květen 2021 v plánu, ale nám to přesto nedá, a tak jsme pro vás připravili alespoň takovou skromnou jarní turistickou vyjížďku historickými vozidly, naším krásným Libereckým krajem. Po loňské jarní zkušenosti jsme ji opět nazvali ROUŠKOVÁ JÍZDA a bude 1.5.2021.

Je nám samozřejmě jasné, že letošní jízda by se měla podle aktuální situace jmenovat spíše "respirátorová", ale mi raději zůstaneme u původního názvu. Navíc, pokud je ve voze rodina, nemusí mít pánové na ústech nic, a dámy maximálně zkrášlující rtěnku.

Letošní akce je o to více zvláštní, neboť ji pořádáme na přímou podporu Technického muzea Liberec.

Jak je jistě všem zřejmé, tak toto v Liberci již 7 let existující muzeum, žije především z dotací, darů sponzorů a také ze vstupného návštěvníků. Nyní je ale Technické muzeum Liberec již velice dlouho uzavřeno a tak je díky nedostatku financí téměř před definitivním uzavřením. I když je muzeum pro veřejnost zavřené, tak stále vyžaduje určitou finanční částku na svou režii a ta se mu nyní pomalu nedostává a začíná volat o pomoc.

Proto jsme se rozhodli, že veškerý výtěžek startovného z letošní ROUŠKOVÉ JÍZDY, bude věnován na podporu a udržitelnost Technického muzea Liberec.Roušková 2021 Google Maps

Startovné pro historická vozidla do ROUŠKOVÉ JÍZDY 2021 bude pouhých 200 Kč.

Samozřejmě, pokud budete chtít podpořit muzeum větší částkou, tak vám v tom v žádném případě bránit nebudeme.

V rámci současné pandemické situace, se budeme snažit, aby se v areálu Technického muzea historická vozidla a jejich posádky nehromadily.

Proto letošní registrace bude probíhat v areálu technického muzea Liberec průběžně, od 9:00 do 11:00 hodin, jak budou posádky přijíždět.

Jakmile se zaregistrují, tak budou ihned vyslány na trasu v jednotlivých nepravidelných intervalech.

Délka předepsané trasy, po které vás povede jednoduchý itinerář s několika kontrolními otázkami na trase, bude cca 125 kilometrů, a bude záležet jen na vás, jak rychle ji projedete, kde se cestou zastavíte a pokocháte se projížděnou krajinou.

Předběžné přihlášky nejsou potřeba. Postačí natankovaná nádrž a případně s sebou i vlastní piknikový koš plný oblíbených laskomin, neboť stále ještě nemůžeme zaručit, že již budou otevřeny restaurace po trase Rouškové jízdy.

Věříme, že se zúčastníte v hojném počtu a že tak podpoříte i další existenci Technického muzea Liberec.

V případě jakýchkoli dotazů, volejte Milan Bumba, tel,: 607 80 25 70

Technické muzeum Liberec

„Zachraňme muzeum!“

Vážení příznivci Technického muzea Liberec,167133345 3783671518416835 1604262589314438960 n
ačkoli Technické muzeum Liberec existuje pouhých 7 let, stalo se součástí života Liberečanů a je cíleně vyhledáváno i turisty z jiných oblastí České republiky i ze zahraničí. Je to naše společná zásluha, protože co by dokázal malý spolek nadšenců bez Vás- návštěvníků!
Muzeum žije z prodeje vstupenek a upomínkových předmětů. Jenže pandemie koronaviru nás nutí mít stále zavřeno. Nebýt jednorázové podpory ze strany Města, za niž jsme velmi vděčni, ale s jejímž opakováním nelze v budoucnu počítat, naše brány by se definitivně zavřely již nyní.
Muzeum přitom nevyvíjí jen činnost vystavovatelskou, ale také edukativní. Připravilo činnost řady technických kroužků pro děti a mládež, jejichž cílem není jen účelně strávit volný čas, ale hlavně přispět k posílení vztahu mladé generace k technice.
Muzeum zaměstnává trvale pouze čtyři invalidní důchodce, kteří by jen stěží našli uplatnění jinde. Ostatní činnost je zajišťována formou placených nebo /často/ neplacených brigád důchodců a ostatních zapálených příznivců TML. Přesto jsou pravidelné náklady na provoz muzea, energie, mzdy a drobné nákupy nutné na udržení stavu expozicí, nemalé. Ale bez jejich úhrady muzeum žít nebude.
Vážení přátelé, pokud byste chtěli činnost muzea podpořit, můžete tak učinit zasláním jakékoli částky na účet č. 115-2427220247/0100. Vděčni budeme za sebemenší příspěvek.
NASHLEDANOU V LEPŠÍCH ČASECH
Tým Technického muzea Liberec