XX. Retro Prague Classic 2019

Je tomu již neskutečných 20 let, co jsme se poprvé účastnil soutěže historických vozidla Retro Prague Historic, tehdy ještě pořádané panem Štanglem z Holešovického výstaviště. Následně jsem jel i několik dalších ročníků a přivezl si pár krásných cen i nezapomenutelných zážitků.

Letos na velikonece, 20.4.2019, po docela dlouhé přestávce, jsem si tuto soutěž opět připomenul účastí a byl jsem opět velmi nadšen.

Už se zde nejezdí na průměry a nehoní se čas, což mi samozřejmě i díky přicházejícím rokům, velmi vyhovuje. Už nemáme potřebu já, ani můj třiašedesátiletý stařeček Volkswagen závodit, ale chceme si celý výlet společně příjemně užít a pokochat se projížděnými panoramaty a krásnou krajinou. 

Velikonoční Retro Prague Classic nám to svým pojetím i skvěle vybranou trasou dokonale umožnila. Soutěž Retro Prague získala pro jarní akci nový přívlastek "CLASSIC" namísto "Historic". Tím se odlišuje od letní akce.

Start byl na nádvoří parlamentu České republiky a rozprava v sále, kde se naši senátoři běžně za naše peníze dohadují. Trasa pak vedla na jednu pražskou STK, kde nám překontrolovali brzy a rozdělili za ně první trestné body. Poté nás trasa vedla přes Lány (vyvěšeny červené trenýrky jsme neviděli) až do Rakovníku. Zde jsme si v centru Monaco museli oběd zasloužit pětiminutovou jízdou na motokáře na čas, za což byly další trestné body. Po obědě jsme se přesunuli do nedalekého muzea amerických automobilů JM Classics v Lužné na prohlídku amerických křižníků silnic převážně šedesátých let. Z Lužné již náš itinerář vedl okolo Křivoklátu a Zbečna a zámku Nižbor do obce ořech u Prahy, kde zůstalo torzo věhklasného muzea Praga pan Příhody. Tam byl také cíl celé soutěže s vyhlášením výsledků a večerním mejdanem.

Sice jsme s manželkou neskončili mezi těmi nejlepšími, ale účast v této soutěži pro nás byla tou největší odměnou, která byla ještě korunována krásným obrázkem od výtvarníka Yuriye Shevchuka.

Zde je pár obrázků, které jsme během dne stihl pořídit.

DSC5002
DSC5003
DSC5025
DSC5026
DSC5005
DSC5004
DSC5007
DSC5024
DSC5023
DSC5022

 

 A nakonec i docela dlouhý TV záznam.