Retro Classics Bavaria 2016

Známý pořadatel největší prodejní výstavy historických vozidel v Německu, společnost Retro Classics se po deseti ročnících akce pořádané ve Stuttgartu, rozhodl expandovat i do dalších německých měst. Prvním byl Norimberk, kde ve dnech 9. - 11. prosince 2016 proběhla výstava Retro Classics Bavaria.

Na velkém a moderním norimberském výstavišti zabrala výstava Retro Classics pro první ročník hned 4 haly, kde se představilo na 350 vystavovatelů nejen z Německa, ale i dalších okolních států, včetně České republiky.
Právě blízkost Norimberku od českých hranic umožnila příjezd velkého množství českých návštěvníků, a tak čeština byla slyšet ve všech halách, kde jsme se zastavili. Nechyběl zde ani český zástupce prodejců klasických automobilů, jímž byly firmy Engine Prague a Engine Prague Garage, které představily hned deset automobilů a jeden motocykl.

Ačkoli značná část vystavených i prodávaných automobilů byla z let šedesátých až osmdesátých, byly zde prezentovány i zajímavé předválečné automobily a motocykly. Velmi zajímavý stánek připravil ruský sběratel automobilů HORCH, který vystavil hned sedm jedinečných luxusních automobilů této značky. Místní Mertz motor museum společně s dalšími soukromými sběrateli zase představilo kolekci historických motocyklů různých značek, které se v minulosti vyráběly přímo v Norimberku, nebo jeho blízkém okolí. Vše pak doplňovaly dalšími přitažlivými a zajímavými exponáty různé značkové kluby, pořadatelé akcí, nebo některé firmy a společnosti, nabízející své produkty pro motoristy.

Když se ale návštěvník rozhlédl po kterékoli z výstavních hal, tak všude okolo sebe viděl téměř nespočítatelné množství sportovních automobilů Porsche, jejichž ceny v posledních letech, díky enormnímu zájmu, rostou do neuvěřitelných výšin. Pro renovátory a sběratele zde bylo i dostatek prodejních stánků s náhradními díly, litaraturou, modely, ale i vším dalším, co veteránsté nezbytně potřebují.

Další výstava Retro Classics se uskuteční již zjara roku 2017 ve Stuttgartu, kam se určitě opět podíváme.

• RCB03
  • RCB02