Melnik 02Malé soukromé motocyklové muzeum najdete na mělnické ulici Řipská, číslo popisné 832/37, nedaleko zdejšího Autokempu, kde také probíhají během roku některé akce Veteran Car Clubu Mělník. Na velmi malé ploše, čítající velikost asi pěti garáží soustředil za poslední roky Petr Miřatský několik desítek převážně českých motocyklů. Návštěvník zde najde jak lidové mopedy různých provedení a modelů, tak i standardní cestovní motocykly. Melnik 03Velkou láskou Petra Miřatského jsou však soutěžní stroje do terénu, kterých zde mají samostatnou expozici. Přesto, že má Petr ve své sbírce i několik historických automobilů, tak do muzea se mu vešla jen malá Aerovka 662. Vše ostatní jsou motorky. Ze zahraničních strojů zaujme především předválečná BSA ...

Melnik 05Jeho posledním sběratelským úlovkem je skútr Čezeta s přívěsným vozíkem Druzeta, po kterém Petr dlouhá léta toužil. Nyní již jej ve svém muzeu má také, jen ještě nenašel místo, kam by jej důstojně zaparkoval.

Melnik 04Moto Veteran Salon Petra Miřatského sice nemá vlastní internetové stránky, ale je otevřeno téměř nepřetržitě. Zavřená vrata najdete jen, pokud je Petr zrovna na cestách s veterány nebo za živobytím. Oficiální otevírací doba, ani výše vstupného, není určeno. Před návštěvou je proto dobré se o otevření muzea předem informovat na telefonu: 603 277 735. Pokud se vám sbírka Petra Miřatského bude líbit, neváhejte ji ocenit dobrovolným finančním příspěvkem. V dnešní době, kde v naší zemi vládnou různí zloději a překupníci, není jednoduché ani levné, takovou sbírku ubránit před nenechavci. Jak sám Petr přiznává, elektronické zajištění a pojištění této sbírky stojí opravdu nemalé peníze. Část prostředků na to vydělává malý stánek s občerstvením, který je součástí pečlivě udržovaného areálu tohoto muzea.

Melnik 06Melnik 07Melnik 08Melnik 09

Návštěva Moto Veteran Salonu v Mělníku opravdu stojí za to. Telefon: 603 277 735

Mělník